Rok temu pisałem o oszustach wyłudzających opłaty od młodych przedsiębiorców (zobacz). Dziś zadzwonił do mnie Pan Henryk, który również zmaga się z takimi patologiami.

Od roku namnożyło się amatorów łatwych pieniędzy, ale mechanizm oszustwa jest podobny: młody przedsiębiorca otwiera skrzynkę pocztową, w której czeka list wzywający do zapłaty niewielkiej kwoty (100-150 zł) za wpis do stosownego rejestru. Większość początkujących biznesmenów panicznie boi się błędów formalnych, dlatego grzecznie płacą. Tymczasem za większością z tych pseudo-rejestrów stoją najzwyklejsi oszuści, którzy wykorzystują naiwność „świeżaków”.

Młodzi Przedsiębiorcy, uważajcie na podobne wezwania i nie płaćcie – nie lubię żuli ani Kościoła, ale już naprawdę lepiej dać te pieniądze na tacę albo pijaczkowi na lepsze wino. Względnie na schronisko dla psów. Ale nie dla perfidnych naciągaczy.

Przeczytaj i udostępnij ten wpis na swoim Facebooku (przycisk poniżej). Prokuratura, policja a nawet Ministerstwo Gospodarki wiedzą o procederze, ale nie reagują – dlatego możemy liczyć tylko na siebie i siłę soc-mediów.

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Wykładowca w kilkunastu uczelniach biznesowych w całym kraju (studia podyplomowe i MBA). Twórca autorskiego szkolenia „E-biznes do Kwadratu”. Felietonista Onet.pl oraz „Magazynu Sprzedawców Internetowych Mensis.pl„, gościnnie piszący również dla magazynu „Online Marketing Poland”. Karierę rozpoczynał jako redaktor elektronicznych serwisów informacyjnych w TVP Wrocław.

Właściciel Grupy Dutkon.pl; w jej skład wchodzą m.in.: AkademiaInternetu.pl (blog i szkolenia dla e-biznesu), Audite.pl (poprawa skuteczności sprzedażowej ofert), Korekto.pl (firma edytorska), e-sklep RepublikaWiedzy.pl.

Przez serwis WhitePress.pl uznany za jedną ze 100 najbardziej inspirujących osób polskiej branży interaktywnej.

Zobacz wszystkie wpisy

4 komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Właśnie dzisiaj dostałem pismo z KRFIDG i dobrze ze niczemu i nikomu nie ufam i wiem ze P.Google ma dużo informacji na ten temat, dlatego chciałem ostrzec wszystkich młodych przedsiębiorców i nowo założone firmy przed tym podłym oszustwem! To dalej kontynuuje także zawsze trzeba zachować szczególne środki ostrożności!! Pozdrawiam

  • Niestety jest tego mnóstwo. Ostatnio jest głośno o kbiz.pl . Wysłano tysiące faktur, a nawet wezwań windykacyjnych, sama też dostałam fakturę i upomnienie.

  • Nie dość, że przedsiębiorców nękają biurwy, to jeszcze oszuści i naciągacze. To drugie chyba bardziej zniechęca do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

„E-biznes do Kwadratu” 18 h. szkolenia wideo!

E-biznes do Kwadratu "Biblia e-biznesu 2" - w bonusie!

Reklama

Moje książki i szkolenia

Oscar Czytelników dla „Biblii e-biznesu 2”!

Najlepsza Książka Roku
oraz nr 1 w kategorii "Biznes IT" Biblia e-biznesu 2

Wsparcie dla e-biznesu:

Sprzedawaj skuteczniej!

Profesjonalna korekta
i redakcja tekstów

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter