Polowanie na e-przedsiębiorców przybiera na sile. Już kilka tysięcy e-sklepów oraz sprzedawców Allegro padło ofiarami tzw. stowarzyszeń „prokonsumenckich”, które za drobne nawet błędy grożą pozwami i wymuszają kosztowne ugody. W związku z tym i w przeddzień wprowadzenia nowych, jeszcze bardziej niekorzystnych dla firm przepisów, powstała „Akademia E-prawa”, która wspiera e-biznesy.

akademia-info-a5

Ponad 95% e-sprzedawców w Polsce śpi słodko, nie zdając sobie sprawy, że właśnie jedno ze „stowarzyszeń konsumenckich” skrupulatnie sprawdza ich regulaminy, politykę prywatności i informacje o plikach cookies. Jakikolwiek brak w tym zakresie lub klauzula niedozwolona (a ich lista sięga już 5 tysięcy!) może powodować zmasowany atak na sprzedawcę i powództwo lub… propozycję ugody. A to kosztuje nawet do 2 tys. zł za każdy błąd (jeden sprzedawca ma minimum kilka do kilkunastu błędów…).

Przedsiębiorcy pytani, czy są odpowiednio zabezpieczeni, zazwyczaj machają ręką i bagatelizują problem. Nierzadko zdarza się jednak, że 2-3 miesiące później słychać skargi: „Ratujcie! Przyszedł pozew! Co mamy robić?!”. A przecież wystarczyło zawczasu zadbać o odpowiedni regulamin, zgłoszenie baz danych do GIOD i parę innych, wymaganych od e-sprzedawców, formalności…

 

Jako koło ratunkowe dla sprzedających w sieci, uruchamiamy projekt „Akademia E-prawa”, którego celem jest dostarczenie e-przedsiębiorcom prostej, praktycznej wiedzy, pozwalającej na zabezpieczenie e-biznesu przed ewentualnymi konsekwencjami prawnymi. Dlatego hasło akcji brzmi: Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby prowadzić e-biznes i spać spokojnie.

W ramach projektu każdy handlujący w sieci ma szansę otrzymać:

  • szkolenie „Akademia E-prawa”, które odbędzie się 13 czerwca we Wrocławiu,
  • książkę, która będzie pełnowartościowym poradnikiem dla osób prowadzących e-sprzedaż.

 

Zapisy na szkolenie: http://akademiae-prawa.pl/ – zapraszamy (mamy tylko 40 miejsc; można zgłaszać maksymalnie 3 osoby z jednej firmy).

 

Ps. Udostępnij, proszę, tę informację na Facebooku lub prześlij e-mailem do znajomych e-przedsiębiorców. W Twojej rodzinie lub wśród przyjaciół na pewno są osoby sprzedające na Allegro lub prowadzące e-sklep. Dzięki informacji od Ciebie, być może unikną kosztownych i stresujących problemów ze strony coraz bardziej bezwzględnych „łowców skalpów”, którzy z polowania na e-sprzedawców uczynili po prostu smutny biznes…

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Wykładowca w kilkunastu uczelniach biznesowych w całym kraju (studia podyplomowe i MBA). Twórca autorskiego szkolenia „E-biznes do Kwadratu”. Felietonista Onet.pl oraz „Magazynu Sprzedawców Internetowych Mensis.pl„, gościnnie piszący również dla magazynu „Online Marketing Poland”. Karierę rozpoczynał jako redaktor elektronicznych serwisów informacyjnych w TVP Wrocław.

Właściciel Grupy Dutkon.pl; w jej skład wchodzą m.in.: AkademiaInternetu.pl (blog i szkolenia dla e-biznesu), Audite.pl (poprawa skuteczności sprzedażowej ofert), Korekto.pl (firma edytorska), e-sklep RepublikaWiedzy.pl.

Przez serwis WhitePress.pl uznany za jedną ze 100 najbardziej inspirujących osób polskiej branży interaktywnej.

Zobacz wszystkie wpisy

2 komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Moje książki i szkolenia

„E-biznes do Kwadratu” 18 h. szkolenia wideo!

E-biznes do Kwadratu "Biblia e-biznesu 2" - w bonusie!

Reklama

Reklama

Oscar Czytelników dla „Biblii e-biznesu 2”!

Najlepsza Książka Roku
oraz nr 1 w kategorii "Biznes IT" Biblia e-biznesu 2

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 
E-biznes do Kwadratu - Program 500-
Kultowe szkolenie dla e-sprzedawców "E-biznes do Kwadratu"
• 18,5 godzin wideo,
• 33 proste techniki na zwiększenie sprzedaży,
• 42 przystępne moduły tematyczne,
• 286 konkretnych wytycznych,
• 792 pouczające kejsy,
• ponad 1300 audytów ofert e-sprzedażowych,
• nawet 100-krotne wzrosty sprzedaży!
• 10 tys. przeszkolonych e-sprzedawców!
• teraz: w "Programie 500-" :)

Zamów dziś i zdobądź dodatkowo
"Biblię e-biznesu 2" (wart. 129 zł)!