Inwestowanie na giełdzie z roku na rok staje się dla nas – inwestorów indywidualnych – coraz bardziej dostępne i to pomimo faktu, że nasz sumaryczny udział w całkowitych obrotach maleje. Polski rynek dojrzewa a wraz z nim dojrzewamy i my, stając się bardziej świadomymi uczestnikami obrotu.

Każdego z nas na giełdę przyciąga to samo – chęć zarabiania dużych pieniędzy bez konieczności ruszania się z domu. Rzeczywistość często jest jednak inna i nasz czas musimy dzielić między pracę, która daje nam pieniądze na inwestowanie oraz inwestowanie samo w sobie. Dlatego coraz częściej sięgamy po rozwiązania, które ułatwiają nam wybór spółek do portfela i jest to bardzo dobry trend – nikt nie jest w stanie przejrzeć wykresu i przeanalizować sytuacji finansowej każdej spółki na GPW, że o zagranicznych parkietach nawet nie wspomnę.

Okazuje się jednak, że wybór spółki, który wydaje się najtrudniejszą częścią w całym procesie inwestycyjnym, wcale nie przysparza nam wszystkim aż tylu kłopotów co późniejsze prowadzenie portfela. Dla wielu wydaje się to truizmem, ale jest to truizm, który za sprawą ludzkiej psychiki, naprawdę stanowi problem w inwestowaniu.

squaber1W odpowiedzi na problemy z którymi wszyscy się borykamy stworzyliśmy SQUABERA – aplikację której podstawowym celem jest wspieranie zarządzania portfelem, a nie procesu analizy i doboru spółek do portfela. Ta różnica to milowy krok w stronę skuteczniejszego zarabiania pieniędzy na giełdzie. SQUABER daje gotową odpowiedź na większość problemów z którymi stykamy się będąc inwestorami. Wszystko sprowadza się tutaj do włączenia alertu – niczego więcej nie trzeba konfigurować czy analizować. SQUABER dostarczy alerty wprost do przeglądarki, skrzynki mailowej lub – dzięki aplikacjom mobilnym – na systemy operacyjne Android i iOS, na Twój telefon czy tablet. Wystarczy, że włączysz alerty, a odpowiedzi zaczną spływać same w odpowiednim momencie. To podejście jest rewolucją na rynku narzędzi wspierających inwestowanie – nasze motto to “Alerty i polecenia giełdowe. Na czas. Zawsze.”

squaber2Jak to działa w praktyce? Podstawową funkcjonalnością SQUABERA jest informowanie wprost o newralgicznych momentach zagrażających stopie zwrotu z portfela – najważniejsze to chronić wypracowany kapitał! W tym przypadku na wykresie spółki Wawel zaznaczyłem miejsca w których SQUABER informował, że trzeba uważać na rozwój wypadków i w przypadku dalszych spadków ograniczać ekspozycję na Wawel i zatrzymywać dla siebie wywalczone zyski. W pierwszym przypadku kurs odbił do góry co sprawiło, że widmo sprzedaży się oddaliło. Obecnie jesteśmy w kluczowym momencie, ale sytuacja pozostaje w dalszym ciągu nierozstrzygnięta.

 squaber3

Drugą podstawową funkcjonalnością SQUABERA jest informowanie o pojawiajacych się na rynku okazjach. Na poniższym rysunku zaprezentowane są notowania naszego miedziowego giganta – KGHM. Spółka ta od dłuższego czasu znajduje się w trendzie spadkowym i to nie podlega dyskusji. W klasyczny sposób zarobić na niej można dołączając do wzrostowych korekt tego spadkowego ruchu i dokładnie o takiej możliwości SQUABER informował 11 lutego (zaznaczyliśmy punkt na zielono) wyraźnie wskazując, jaki poziom ryzyka jest w tym konkretnym przypadku akceptowalny. Od tego dnia kurs dynamicznie rósł aż do 6 marca. W tym okresie SQUABER wysyłał informacje wskazujące, że sygnał dał już sporo zarobić i warto chronić zyski. W kolejnym punkcie zwrotnym oznaczonym na czerwono z kolei SQUABER wysłał alert informujący o tym, że kurs odbił się od linii trendu spadkowego i wiele wskazuje na to, że to koniec wzrostów, co dodatkowo miało swoje potwierdzenie w sytuacji ekonomicznej w Chinach, która wywołała burzę na rynku miedzi.

squaber4

Te dwa przykłady pokazują podstawowe funkcjonalności SQUABERA. Dodatkowo w aplikacji można znaleźć informacje dotyczące każdej spółki oraz informacje przekazywane przez nie w raportach bieżących i okresowych. W najbliższym czasie w SQUABERZE pojawią się spółki notowane za granicą. W obecnym świecie inwestycji nie ma granic i każdy z nas może kupić akcje Google w dobrym momencie. Pamiętajcie, że korzystając ze SQUABERA podczas rejestracji otrzymujecie kontakt do osobistego opiekuna, z którym możecie porozmawiać na tematy związane z giełdą i który odpowie na wszelkie pytania.

squaber5

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Wykładowca w kilkunastu uczelniach biznesowych w całym kraju (studia podyplomowe i MBA). Twórca autorskiego szkolenia „E-biznes do Kwadratu”. Felietonista Onet.pl oraz „Magazynu Sprzedawców Internetowych Mensis.pl„, gościnnie piszący również dla magazynu „Online Marketing Poland”. Karierę rozpoczynał jako redaktor elektronicznych serwisów informacyjnych w TVP Wrocław.

Właściciel Grupy Dutkon.pl; w jej skład wchodzą m.in.: AkademiaInternetu.pl (blog i szkolenia dla e-biznesu), Audite.pl (poprawa skuteczności sprzedażowej ofert), Korekto.pl (firma edytorska), e-sklep RepublikaWiedzy.pl.

Przez serwis WhitePress.pl uznany za jedną ze 100 najbardziej inspirujących osób polskiej branży interaktywnej.

Zobacz wszystkie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Moje książki i szkolenia

Polecam

Ekskluzywne szkolenie dla nieruchomościowców!
Hotel Arłamów****, 14-15.12.2019

Zarabiaj na Amazonie!

Oscar Czytelników dla „Biblii e-biznesu 2”!

Najlepsza Książka Roku
oraz nr 1 w kategorii "Biznes IT" Biblia e-biznesu 2

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 
Szkolenie E-biznes do Kwadratu
Kultowe szkolenie dla e-sprzedawców "E-biznes do Kwadratu"
• 18,5 godzin wideo,
• 33 proste techniki na zwiększenie sprzedaży,
• 42 przystępne moduły tematyczne,
• 286 konkretnych wytycznych,
• 792 pouczające kejsy,
• ponad 1300 audytów ofert e-sprzedażowych,
• nawet 100-krotne wzrosty sprzedaży!
• 10 tys. przeszkolonych e-sprzedawców!
Nieruchomościowe seppuku