Czasami oglądam głupie filmy. O wampirach, na przykład. Dla zdrowia psychicznego – by na te 90 minut dać odpocząć mózgowi od myślenia. Ale nie zawsze się da, bo nawet tanie horrory potrafią łudząco przypominać Polskę, w której żyjemy. Przepraszam, PiSlkę…

Serial „Wirus”, sezon czwarty. Rzecz dzieje się w Nowym Jorku. Ale poza tym wszystko się zgadza:

  • Tytułowym bohaterem jest mały czerwony robak (Mistrz), który opanowuje kolejno ciała wpływowych ludzi, aby nimi później dyrygować. Robak nie pojawia się zbyt często na scenie, ale wiemy, że to on kręci wszystkimi potworami w mieście.
  • Nocą atakują strzygonie. Strzygoń to skrzyżowanie wampira z komarem, który – ni z gruszki, ni z marchewki – wywala z gardła sympatyczną dwumetrową ssawkę, wbija się w szyję ofiary i bezpardonowo ją wysysa.

    Więcej o serialu: Filmweb.pl
  • Z czasem wypijanie ludzi staje się takim standardem, że strzygonie zaczynają rządzić miastem również za dnia. Organizują ludziom życie, tworzą nowe społeczności, argumentując, jak ważna jest Wspólnota i Poświęcenie (chciałoby się powiedzieć: „Solidarność”; a nawet „Sprawiedliwość”).
  • Biuro propagandy, przepraszam – Centrum Wolności – promuje równość ludzi ze strzygoniami:

„Idziemy naprzód ku nowej erze. Dzięki współpracy, która jest podstawą Wspólnoty, wszelkie potrzeby są zaspokajane. Mamy dostęp do miejsc pracy i schronienia. Dostarczamy pożywienie. W Centrach Wolności zespoły troskliwych lekarzy chętnie służą pomocą. Wystarczy terminowo oddawać krew, a otrzymacie pełną opiekę medyczną bez żadnych opłat. (…) Nasi bliscy strzygonie nie muszą już uciekać w mrok. Nowa równowaga oznacza, że możemy połączyć siły i wspólnie kreować społeczeństwo sprawiedliwe dla nas wszystkich. Poświęcenie jest niezmiernie ważne. Mamy przywódców, zyskaliśmy porządek i gwarancję wspaniałej przyszłości”.

  • W ramach owego „zaspokajania potrzeb” i „wyrównywania szans” tworzone są przepompownie i banki krwi wysysanej ze zdrowych ludzi, aby braciom strzygoniom nie stała się krzywda i nie zabrakło pożywienia.

Tak mniej więcej wygląda program „Strzygoń+” według fikcji filmowej. Jakimiż jesteśmy szczęściarzami, że zamiast w szalonej wyobraźni hollywoodzkich filmowców, mieliśmy przywilej i zaszczyt urodzić się w Kraju nad Wisłą i to samo podziwiać w realu…

 

#kinomoralnegoniepokoju #nieustraszenipogromcywampirów #amerykańskakronikafilmowa #programstrzygońplus

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Wykładowca w kilkunastu uczelniach biznesowych w całym kraju (studia podyplomowe i MBA). Twórca autorskiego szkolenia „E-biznes do Kwadratu”. Felietonista Onet.pl oraz „Magazynu Sprzedawców Internetowych Mensis.pl„, gościnnie piszący również dla magazynu „Online Marketing Poland”. Karierę rozpoczynał jako redaktor elektronicznych serwisów informacyjnych w TVP Wrocław.

Właściciel Grupy Dutkon.pl; w jej skład wchodzą m.in.: AkademiaInternetu.pl (blog i szkolenia dla e-biznesu), Audite.pl (poprawa skuteczności sprzedażowej ofert), Korekto.pl (firma edytorska), e-sklep RepublikaWiedzy.pl.

Przez serwis WhitePress.pl uznany za jedną ze 100 najbardziej inspirujących osób polskiej branży interaktywnej.

Zobacz wszystkie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Moje książki i szkolenia

Polecam

Ekskluzywne szkolenie dla nieruchomościowców!
Hotel Arłamów****, 14-15.12.2019

Zarabiaj na Amazonie!

Oscar Czytelników dla „Biblii e-biznesu 2”!

Najlepsza Książka Roku
oraz nr 1 w kategorii "Biznes IT" Biblia e-biznesu 2

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 
Szkolenie E-biznes do Kwadratu
Kultowe szkolenie dla e-sprzedawców "E-biznes do Kwadratu"
• 18,5 godzin wideo,
• 33 proste techniki na zwiększenie sprzedaży,
• 42 przystępne moduły tematyczne,
• 286 konkretnych wytycznych,
• 792 pouczające kejsy,
• ponad 1300 audytów ofert e-sprzedażowych,
• nawet 100-krotne wzrosty sprzedaży!
• 10 tys. przeszkolonych e-sprzedawców!
Nieruchomościowe seppuku