Grupa Dutkon.pl i Akademia-Internetu.pl rozpoczynają akcję „Nie bądź stegozaur – nie przelewaj na poczcie!”. Celem operacji jest zachęcenie ludzi do dokonywania darmowych przelewów internetowych, zamiast generowania kolejek na poczcie.

 

XXI wiek, tzw. globalna wioska, powszechny dostęp do Internetu, ogromna oferta usług bankowości elektronicznej i… nadal tysiące osób robiących przelewy pieniężne na poczcie. Czy to jakieś nieporozumienie?

Stop przelewom na poczcie!
Uwielbiasz kolejki? (fot. sxc.hu)

Sytuacja jest zła: jedna osoba, dokonująca wpłaty przy okienku pocztowym, blokuje średnio 6 osób (w tym samą siebie, pracownika poczty oraz osoby czekające w kolejce). Przeprowadzenie operacji trwa ok. 4 minut.

Kalkulacja jest prosta: dokonanie jednego tylko przelewu pocztowego kosztuje społeczeństwo stratę 24 cennych minut, które poszkodowane (!) osoby mogłyby przeznaczyć na sensowniejsze czynności. Takich przelewów na Poczcie Polskiej każdego dnia dokonuje się tysiące, co w skali kraju i społeczeństwa oznacza niewyobrażalne marnotrawienie cennego zasobu, jakim jest czas.

O ile zrozumieć można osoby starsze, ludzi pozbawionych dostępu do Sieci lub – po prostu – niepotrzebujących i nieposiadających kont w e-bankach, o tyle zaskakuje liczba młodych ludzi (-50), którzy okupując okienka pocztowe trwonią czas własny i innych ludzi. Z każdym takim przelewem wyrzucają też w błoto pieniądze: pocztowy przelew na rachunek bankowy pożera 2,5 zł dla kwot do 1000 zł; tymczasem robiąc taką operację w większości banków internetowych nie zapłacisz ani grosza!

Grupa Dutkon.pl w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu rozpoczyna akcję uświadamiania i edukacji w tym temacie. Włącz się do promocji przelewów elektronicznych, jako szybszych, bezpieczniejszych i tańszych niż przelewy pocztowe.

  1. Wejdź na Facebooka i kliknij „Lubię to” – poprzesz naszą inicjatywę.
  2. Skopiuj na swoją stronę lub na swoją Tablicę na Facebooku poniższy obrazek wraz z linkiem do tego artykułu (http://akademia-internetu.pl/ogolne/nie-badz-stegozaur-nie-przelewaj-na-poczcie/).
  3. W zamian w komentarzu do tego wpisu możesz bezpłatnie zamieścić link do Twojej strony zawierającej logo naszej akcji:

 

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Wykładowca w kilkunastu uczelniach biznesowych w całym kraju (studia podyplomowe i MBA). Twórca autorskiego szkolenia „E-biznes do Kwadratu”. Felietonista Onet.pl oraz „Magazynu Sprzedawców Internetowych Mensis.pl„, gościnnie piszący również dla magazynu „Online Marketing Poland”. Karierę rozpoczynał jako redaktor elektronicznych serwisów informacyjnych w TVP Wrocław.

Właściciel Grupy Dutkon.pl; w jej skład wchodzą m.in.: AkademiaInternetu.pl (blog i szkolenia dla e-biznesu), Audite.pl (poprawa skuteczności sprzedażowej ofert), Korekto.pl (firma edytorska), e-sklep RepublikaWiedzy.pl.

Przez serwis WhitePress.pl uznany za jedną ze 100 najbardziej inspirujących osób polskiej branży interaktywnej.

Zobacz wszystkie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Moje książki i szkolenia

Polecam

Ekskluzywne szkolenie dla nieruchomościowców!
Hotel Arłamów****, 14-15.12.2019

Zarabiaj na Amazonie!

Oscar Czytelników dla „Biblii e-biznesu 2”!

Najlepsza Książka Roku
oraz nr 1 w kategorii "Biznes IT" Biblia e-biznesu 2

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 
Szkolenie E-biznes do Kwadratu
Kultowe szkolenie dla e-sprzedawców "E-biznes do Kwadratu"
• 18,5 godzin wideo,
• 33 proste techniki na zwiększenie sprzedaży,
• 42 przystępne moduły tematyczne,
• 286 konkretnych wytycznych,
• 792 pouczające kejsy,
• ponad 1300 audytów ofert e-sprzedażowych,
• nawet 100-krotne wzrosty sprzedaży!
• 10 tys. przeszkolonych e-sprzedawców!
Nieruchomościowe seppuku