„W związku z brakiem wpłaty za rok 2017, mimo wcześniejszego wezwania pocztowego, informujemy, że dane Państwa firmy zostaną usunięte z naszej bazy danych w przypadku braku uregulowania zaległości w terminie 7 dni roboczych” – uważaj na maile, które rozpoczynają się tymi słowami!

Nie bądź osioł – nie daj się nabrać! (fot. Pixabay.com)

Z internetowymi naciągaczami walczę już od kilku lat. Jeszcze w 2012 pisałem o Krajowym Rejestrze Pracowników, przestrzegając przed „wymaganą opłatą fakultatywną” za uzyskanie wpisu.

Dziś cwaniackie pasożyty powracają jeszcze bardziej bezczelnie: rzekomy Andrzej Pluta (Ministerstwo Rozwoju) w mailu wzywa do uregulowania 325 zł opłaty za utrzymanie wpisu firmy w CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej). Zagrożenie jest tym większe, że o ile wcześniejsze rejestry były najzwyklej wydumanymi jednostkami, o tyle teraz przestępcy bezpardonowo powołują się na faktycznie istniejącą i obowiązkową ewidencję, posługują się też domeną rządową .gov.pl, co dodatkowo ich uwiarygadnia:

Przypomnę: Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej to prowadzona przez Ministerstwo Rozwoju (a wcześniej – przez Ministerstwo Gospodarki) baza przedsiębiorców będących osobami fizycznymi. Dodanie przedsiębiorcy do tej bazy, dokonywanie zmian we wpisie oraz wyszukiwanie informacji jest całkowicie bezpłatne, a żądanie opłat za takie czynności ma na celu doprowadzenie do niekoszystnego rozporządzenia mieniem i jest próbą wyłudzenia (art. 286 kodeksu karnego).

Przedsiębiorco, widząc tego rodzaju żądania nie ulegaj presji i nie wpłacaj pieniędzy. W razie wątpliwości odczekaj rzeczone 7 dni, a przekonasz się, że informacja o Twojej firmie nie zniknie z CEIDG.

Proszę też, abyś nie pozostawał obojętny – jeśli udało mi się przestrzec Cię przed tą pułapką, w zamian udostępnij tylko ten artykuł na swoim Facebooku albo opisz problem na swojej stronie.

 

PS Pomóż mi, proszę, walczyć z internetowymi oszustami: udostępnij ten artykuł na swoim Facebooku, Twiterze i wszędzie, gdzie tylko się da – tylko wspólnymi siłamy możemy wytępić e-pasożyty i uchronić naszych Bliskich i Przyjaciół przed złodziejami.

Dziękuję.

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Wykładowca w kilkunastu uczelniach biznesowych w całym kraju (studia podyplomowe i MBA). Twórca autorskiego szkolenia „E-biznes do Kwadratu”. Felietonista Onet.pl oraz „Magazynu Sprzedawców Internetowych Mensis.pl„, gościnnie piszący również dla magazynu „Online Marketing Poland”. Karierę rozpoczynał jako redaktor elektronicznych serwisów informacyjnych w TVP Wrocław.

Właściciel Grupy Dutkon.pl; w jej skład wchodzą m.in.: AkademiaInternetu.pl (blog i szkolenia dla e-biznesu), Audite.pl (poprawa skuteczności sprzedażowej ofert), Korekto.pl (firma edytorska), e-sklep RepublikaWiedzy.pl.

Przez serwis WhitePress.pl uznany za jedną ze 100 najbardziej inspirujących osób polskiej branży interaktywnej.

Zobacz wszystkie wpisy

1 komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Moje książki i szkolenia

Polecam

Ekskluzywne szkolenie dla nieruchomościowców!
Hotel Arłamów****, 14-15.12.2019

Zarabiaj na Amazonie!

Oscar Czytelników dla „Biblii e-biznesu 2”!

Najlepsza Książka Roku
oraz nr 1 w kategorii "Biznes IT" Biblia e-biznesu 2

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 
Szkolenie E-biznes do Kwadratu
Kultowe szkolenie dla e-sprzedawców "E-biznes do Kwadratu"
• 18,5 godzin wideo,
• 33 proste techniki na zwiększenie sprzedaży,
• 42 przystępne moduły tematyczne,
• 286 konkretnych wytycznych,
• 792 pouczające kejsy,
• ponad 1300 audytów ofert e-sprzedażowych,
• nawet 100-krotne wzrosty sprzedaży!
• 10 tys. przeszkolonych e-sprzedawców!
Nieruchomościowe seppuku