Potwierdzam plotki: książka na temat narzędzi do łatwego tworzenia stron WWW jest już w piecu. Jeśli dobrze pójdzie, w ciągu kilku miesięcy trafi na półki nakładem wydawnictwa Helion.

Zaczęło się niepozornie: rok temu przypadkowo trafiłem na stronę niezwykle przyjaznego narzędzia do tworzenia stron WWW. Aplikacja tak mocno zaszokowała mnie swoją intuicyjnością i prostotą, że bez namysłu nagrałem 29-minutowy tutorial video, promujący tego rodzaju narzędzia i pokazujący, jak przy ich pomocy nawet człowiek nieznający się w ząb na HTML-u może zrobić fachowo wyglądającą witrynę.

Tak powstała publikacja „Nieprzyzwoicie łatwa strona WWW”, która sprzedała się już w ponad 600 egzemplarzach. Początkowo ludzie byli sceptyczni, a ja dostawałem powtarzające się pytania w stylu „Czy to na pewno jest takie łatwe i przyjemne”. Okazuje się, że tak – tylko w ciągu pierwszego roku swoje strony założyło kilkuset nowych, zupełnie niedoświadczonych webmasterów.

Sprawą zainteresowało się wydawnictwo Helion. Zapadła decyzja: wydajemy książkę o kreatorach stron WWW. Dziś publikacja jest już niemal na finiszu, niedługo więc trafi na księgarniane półki (i e-półki, oczywiście).

Co w niej będzie?

  • rozdział o różnych modelach tworzenia stron WWW (co wybrać: robienie strony ręcznie w HTML-u, zamówienie w agencji interaktywnej, kupienie profesjonalnego CMS-a czy może użycie kreatora on-line?),
  • przegląd najciekawszych narzędzi z tej ostatniej kategorii,
  • nieco miejsca poświęcę też ogólnemu przedstawieniu możliwości WordPressa i jeszcze innego, komercyjnego już narzędzia, które w ostatnich latach podbija polski rynek.

Już dziś zapraszam do lektury! Wkrótce publikacja pojawi się w dziale „Zapowiedzi” na stronie wydawcy.

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Wykładowca w kilkunastu uczelniach biznesowych w całym kraju (studia podyplomowe i MBA). Twórca autorskiego szkolenia „E-biznes do Kwadratu”. Felietonista Onet.pl oraz „Magazynu Sprzedawców Internetowych Mensis.pl„, gościnnie piszący również dla magazynu „Online Marketing Poland”. Karierę rozpoczynał jako redaktor elektronicznych serwisów informacyjnych w TVP Wrocław.

Właściciel Grupy Dutkon.pl; w jej skład wchodzą m.in.: AkademiaInternetu.pl (blog i szkolenia dla e-biznesu), Audite.pl (poprawa skuteczności sprzedażowej ofert), Korekto.pl (firma edytorska), e-sklep RepublikaWiedzy.pl.

Przez serwis WhitePress.pl uznany za jedną ze 100 najbardziej inspirujących osób polskiej branży interaktywnej.

Zobacz wszystkie wpisy

1 komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Moje książki i szkolenia

Polecam

Ekskluzywne szkolenie dla nieruchomościowców!
Hotel Arłamów****, 14-15.12.2019

Zarabiaj na Amazonie!

Oscar Czytelników dla „Biblii e-biznesu 2”!

Najlepsza Książka Roku
oraz nr 1 w kategorii "Biznes IT" Biblia e-biznesu 2

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 
Szkolenie E-biznes do Kwadratu
Kultowe szkolenie dla e-sprzedawców "E-biznes do Kwadratu"
• 18,5 godzin wideo,
• 33 proste techniki na zwiększenie sprzedaży,
• 42 przystępne moduły tematyczne,
• 286 konkretnych wytycznych,
• 792 pouczające kejsy,
• ponad 1300 audytów ofert e-sprzedażowych,
• nawet 100-krotne wzrosty sprzedaży!
• 10 tys. przeszkolonych e-sprzedawców!
Nieruchomościowe seppuku