Potwierdzam plotki: książka na temat narzędzi do łatwego tworzenia stron WWW jest już w piecu. Jeśli dobrze pójdzie, w ciągu kilku miesięcy trafi na półki nakładem wydawnictwa Helion.

Zaczęło się niepozornie: rok temu przypadkowo trafiłem na stronę niezwykle przyjaznego narzędzia do tworzenia stron WWW. Aplikacja tak mocno zaszokowała mnie swoją intuicyjnością i prostotą, że bez namysłu nagrałem 29-minutowy tutorial video, promujący tego rodzaju narzędzia i pokazujący, jak przy ich pomocy nawet człowiek nieznający się w ząb na HTML-u może zrobić fachowo wyglądającą witrynę.

Tak powstała publikacja „Nieprzyzwoicie łatwa strona WWW”, która sprzedała się już w ponad 600 egzemplarzach. Początkowo ludzie byli sceptyczni, a ja dostawałem powtarzające się pytania w stylu „Czy to na pewno jest takie łatwe i przyjemne”. Okazuje się, że tak – tylko w ciągu pierwszego roku swoje strony założyło kilkuset nowych, zupełnie niedoświadczonych webmasterów.

Sprawą zainteresowało się wydawnictwo Helion. Zapadła decyzja: wydajemy książkę o kreatorach stron WWW. Dziś publikacja jest już niemal na finiszu, niedługo więc trafi na księgarniane półki (i e-półki, oczywiście).

Co w niej będzie?

 • rozdział o różnych modelach tworzenia stron WWW (co wybrać: robienie strony ręcznie w HTML-u, zamówienie w agencji interaktywnej, kupienie profesjonalnego CMS-a czy może użycie kreatora on-line?),
 • przegląd najciekawszych narzędzi z tej ostatniej kategorii,
 • nieco miejsca poświęcę też ogólnemu przedstawieniu możliwości WordPressa i jeszcze innego, komercyjnego już narzędzia, które w ostatnich latach podbija polski rynek.

Już dziś zapraszam do lektury! Wkrótce publikacja pojawi się w dziale „Zapowiedzi” na stronie wydawcy.

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Wykładowca w kilkunastu uczelniach biznesowych w całym kraju (studia podyplomowe i MBA). Twórca autorskiego szkolenia „E-biznes do Kwadratu”. Felietonista Onet.pl oraz „Magazynu Sprzedawców Internetowych Mensis.pl„, gościnnie piszący również dla magazynu „Online Marketing Poland”. Karierę rozpoczynał jako redaktor elektronicznych serwisów informacyjnych w TVP Wrocław.

Właściciel Grupy Dutkon.pl; w jej skład wchodzą m.in.: AkademiaInternetu.pl (blog i szkolenia dla e-biznesu), Audite.pl (poprawa skuteczności sprzedażowej ofert), Korekto.pl (firma edytorska), e-sklep RepublikaWiedzy.pl.

Przez serwis WhitePress.pl uznany za jedną ze 100 najbardziej inspirujących osób polskiej branży interaktywnej.

Zobacz wszystkie wpisy

1 komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Moje książki i szkolenia

Polecam

Ekskluzywne szkolenie dla nieruchomościowców!
Hotel Arłamów****, 14-15.12.2019

Oscar Czytelników dla „Biblii e-biznesu 2”!

Najlepsza Książka Roku
oraz nr 1 w kategorii "Biznes IT" Biblia e-biznesu 2

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

 • Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (czego nie dały mi ani Nazwa.pl, ani OVH, ani Home.pl)
 • Dużo podróżuję. Noclegi zamawiam zwykle przez Agoda.com – cenię olbrzymi wybór i szybki proces rezerwowania.
 • Jeśli nie hotele, to Airbnb – to genialna alternatywa, zwłaszcza na wyjazdy z przyjaciółmi, kiedy chcemy zamieszkać w jednym miejscu. I w sensownych cenach!
 • Często wyjeżdżam za granicę. Dzięki karcie Revolut skończył się koszmar biegania po kantorach i wymieniania walut – wszędzie płacę jedną kartą bez absurdalnych różnic kursowych.
 • Wysyłamy sporo przesyłek kurierskich. A wszystkie przez wygodny serwis Furgonetka.pl.
 • Aby nie mieć wielu kart płatniczych w portfelu, wszystkie noszę w jednej – Curve to wygodna i rewolucyjna „wielokarta”.
 • Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!
 • Z taksówek korzystam rzadko, ale jeśli już – wybieram Ubera lub Bolta, bo uwielbiam ich wygodne i funkcjonalne aplikacje.
 • Jeszcze bardziej lubię elektryczne auta na minuty. Dlatego często wypożyczam Vozillę.

Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne firmy. Dzięki!

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 
Szkolenie E-biznes do Kwadratu
Kultowe szkolenie dla e-sprzedawców "E-biznes do Kwadratu"
• 18,5 godzin wideo,
• 33 proste techniki na zwiększenie sprzedaży,
• 42 przystępne moduły tematyczne,
• 286 konkretnych wytycznych,
• 792 pouczające kejsy,
• ponad 1300 audytów ofert e-sprzedażowych,
• nawet 100-krotne wzrosty sprzedaży!
• 10 tys. przeszkolonych e-sprzedawców!
Nieruchomościowe seppuku