11-14 lipca w brytyjskim Uttoxeter odbędzie się niezwykła impreza: spotkanie inwestorów (głównie nieruchomościowych), osiągających ponadprzeciętne wyniki i – co najważniejsze – dzielących się swoim „noł-hałem”. I ja będę miał przyjemność zdradzić, jak osiągnąłem ROI na poziomie 136%, dzięki czemu od ponad 6 lat nie mam ani jednego (!) dnia „pustostania” w wynajmowanym mieszkaniu oraz dlaczego moi najemcy prawie nigdy nie targują się o cenę…

Schemacie 
jak ty nie lubisz tych co ci wymykają 

– pisał Stachura. Żaden był ze Stachury inwestor, ale trafił w uniwersalne sedno: efektywność nie lubi tych, którzy chodzą wyświechtanymi ścieżkami. Ze strachu, z zachowawczości, z głupoty – nieważne.

To samo dotyczy inwestorów: ci, którzy powielają pospolite rozwiązania, dochodzą do pospolitych efektów (albo gorszych, ponieważ skuteczność tego, co powtarzalne, spada). Podczas Invest Camp będziemy chwytać maczetę, iść karczować dżunglę i przecierać szlaki tam, gdzie inni się boją (bo nieznane, bo węże, bo mokradła…). A właśnie tam, gdzie „ulica” boi się zajrzeć, rosną najsmaczniejsze poziomki. I kokosy.

Przykład własny (który opisuję m.in. w książce „Nieruchomościowe seppuku”): w 2014 roku kupiłem prostą działkę w jednym z wrocławskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Sąsiedzi, usłyszawszy ile zapłaciłem, stukali się w głowę, że drogo. Kiedy 4 lata później sprzedawałem ją 2,5 raza drożej – nie wierzyli, że znajdzie się „głupi”, który tyle zapłaci. Ale kiedy rozeszła się wieść, że „Dutko sprzedał!”, ceny działek w całym Wrocławiu natychmiast skoczyły w górę. Serio!

Ale wierz mi: spadną. Bo to, że ja sprzedałem, nie oznacza, że innym też się uda. No chyba, że zamiast w ferworze złudzeń podnosić ceny na ślepo, dowiedzą się, jaki mechanizm zadziałał i co trzeba zrobić, aby osiągnąć choć zbliżony efekt.

Rzekłbym sentencjonalnie:

Ponadprzeciętne efekty nie dzieją się same.
One są świadomie „dziane”!

Wpadnij 11-14 lipca do Uttoxeter w Wielkiej Brytanii i dowiedz się, jak Dutko i 14 mądrzejszych od niego metodycznie pracuje na to, co z boku często określa się słowami: „Udało mu się!”. Wejściówka jest symboliczna – żaden z nas, prelegentów, nie utrzymuje się z wystąpień czy pisania książek, ale z prawdziwych, efektywnych biznesów (nie wierzysz? No to zdradzę Ci, że przyjazd do UK na 4 dni i nieobecność przez ten czas w firmie będzie kosztował mnie ok. 10 tys. złotych – no, może -9,5 tys., jeśli kilkanaście osób kupi moje książki, dzięki czemu zwróci mi się przynajmniej bilet lotniczy;).

„Dutko, po cholerę więc ponosisz taki koszt, skoro to się totalnie nie opłaca, a do tego oddajesz za darmo swój 20-letni know-how?” – zapytasz nieufnie. Odpowiem:

  1. Bo mogę. Stać mnie na niezarabianie na wszystkim, co robię. Jeśli nie wiesz, co mam na myśli, zapytaj Lewandowskiego, po co jeszcze „pracuje”, skoro ani on, ani 5 pokoleń jego potomków, już nie musi;).
  2. Bo lubię. Jest taki moment, w którym nie trzeba się martwić o pieniądze na chleb, czynsz czy zimowe opony do samochodu ani na wódkę. Kiedy zamiast brać, można dawać. Dawanie uzależnia.
  3. Bo inwestuję w ludzi. No właśnie – na każdym takim iwencie spotykam ludzi, którzy dają mi jeszcze więcej, niż ja – im. I to jest właśnie ta magia: każdy daje i nikt nie traci, a wszyscy zyskują.

Rozpisałem się i rozfilozofowałem. Konkretnie zatem:

  • Kiedy: 11-14 lipca, Uttoxeter, Wielka Brytania (mój wykład: 13.7).
  • Co: prelekcje + 4 dni networtingu.
  • Zapisy: investcamp.co.uk.
  • strona na Fb: www.facebook.com/InvestCampUK (dołącz i udostępnij – cena wejściówki już jest nieprzyzwoicie symboliczna, właśnie m.in. dlatego, że my, prelegenci, występujemy bezpłatnie; ale im więcej osób zaprosimy, tym fajniejsze nanoopłaty będą przy kolejnej edycji!).

Podczas prelekcji „Nieruchomościowe seppuku” opowiem, co wkurza i odstrasza klientów oraz jak te odstraszacze wyeliminować. Zobacz też moją najnowszą książkę poświęconej tej tematyce:

Zapraszam też na pełne, dwudniowe szkolenie ROIMaster.pl, podczas którego nauczysz się tworzyć doskonale skuteczne oferty do internetu:

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Wykładowca w kilkunastu uczelniach biznesowych w całym kraju (studia podyplomowe i MBA). Twórca autorskiego szkolenia „E-biznes do Kwadratu”. Felietonista Onet.pl oraz „Magazynu Sprzedawców Internetowych Mensis.pl„, gościnnie piszący również dla magazynu „Online Marketing Poland”. Karierę rozpoczynał jako redaktor elektronicznych serwisów informacyjnych w TVP Wrocław.

Właściciel Grupy Dutkon.pl; w jej skład wchodzą m.in.: AkademiaInternetu.pl (blog i szkolenia dla e-biznesu), Audite.pl (poprawa skuteczności sprzedażowej ofert), Korekto.pl (firma edytorska), e-sklep RepublikaWiedzy.pl.

Przez serwis WhitePress.pl uznany za jedną ze 100 najbardziej inspirujących osób polskiej branży interaktywnej.

Zobacz wszystkie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Moje książki i szkolenia

Polecam

Ekskluzywne szkolenie dla nieruchomościowców!
Hotel Arłamów****, 14-15.12.2019

Zarabiaj na Amazonie!

Oscar Czytelników dla „Biblii e-biznesu 2”!

Najlepsza Książka Roku
oraz nr 1 w kategorii "Biznes IT" Biblia e-biznesu 2

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 
Szkolenie E-biznes do Kwadratu
Kultowe szkolenie dla e-sprzedawców "E-biznes do Kwadratu"
• 18,5 godzin wideo,
• 33 proste techniki na zwiększenie sprzedaży,
• 42 przystępne moduły tematyczne,
• 286 konkretnych wytycznych,
• 792 pouczające kejsy,
• ponad 1300 audytów ofert e-sprzedażowych,
• nawet 100-krotne wzrosty sprzedaży!
• 10 tys. przeszkolonych e-sprzedawców!
Nieruchomościowe seppuku