W połowie czerwca Grupa Wydawnicza Helion uruchomiła serwis Videopoint.pl. Czym jest nowe miejsce na mapie polskiego internetu, co oferuje internautom i jakie są plany jego rozwoju – zapytałem Grzegorza Schwarza (dyrektor marketingu) oraz Radosława Tosta (on-line marketing manager) z Grupy Helion. 

 

ebookpoint-logo-akademiainternetu

 

Maciej Dutko, AkademiaInternetu.pl: Helion, Onepress, Sensus, Septem, Editio, Dla Bystrzaków, Bezdroża, Michelin, Ebookpoint, Złote Myśli – wielu czytelników nie zdaje sobie sprawy, że to wszystko projekty Grupy Helion. Teraz do rodziny dołącza jeszcze Videopoint. Panowie, czy możecie w kilku słowach przybliżyć, czym jest ten serwis i jaka jest jego unikalność?

Grzegorz Schwarz, Helion.pl: Videopoint.pl to kolejny etap i uzupełnienie oferty edukacyjnej Grupy Helion. Oprócz książek i e-booków, przyszedł czas na dystrybucję kursów wideo, które ułatwią zdobywanie wiedzy z konkretnej dziedziny.

A jakie to dziedziny? Standardowe dla Helionu, czyli informatyka i biznes, czy może też coś z coraz popularniejszego rozwoju osobistego?

Grzegorz Schwarz: Obecna propozycja serwisu to głównie szkolenia dotyczące programów komputerowych, grafiki i języków programowania. Niedawno dodaliśmy również kategorię „Rozwój osobisty”, w której – póki co – znajdują się kursy dotyczące NLP i jogi, ale to jedynie punkt wyjścia. W przyszłości Videopoint.pl stanie się platformą skupiającą wokół siebie ludzi pragnących rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności z różnych dziedzin.

 

Czy to znaczy, że Videopoint stanie się konkurencją dla tradycyjnych szkoleń stacjonarnych i coraz popularniejszych webinarów?

Grzegorz Schwarz: Zamysłem, jaki towarzyszył nam podczas tworzenia Videopoint, było uzupełnienie oferty edukacyjnej. To odpowiedź na oczekiwania internautów, którzy szukają szybkich i skutecznych sposobów zdobycia nowych kwalifikacji. Przy tym nie chcą być ograniczani terminami i koniecznością dojazdu na szkolenia stacjonarne. Takie kursy pozwalają dostosować naukę do indywidualnych potrzeb konkretnego ucznia, a dzięki połączeniu komentarza eksperta z obrazem na ekranie komputera, nawet skomplikowane zagadnienia tłumaczone są w prosty i zrozumiały sposób.

 

No dobrze, ale tutoriale wideo to nic nowego – są ich w sieci miliony, i to na niemal każdy temat. Bardzo wiele z nich jest darmowych. Czy będą chętni, aby płacić za tego rodzaju treści?

Grzegorz Schwarz: Kursy wideo, choć często kojarzone z tutorialami dla programistów i ludzi zawodowo związanych z branżą komputerową, mogą uczyć wiele więcej. W Videopoint.pl są tylko punktem wyjściowym.

Dlatego do każdego szkolenia dostępnego w serwisie, klienci dostaną odpowiadającego mu tematycznie, pełnowartościowego e-booka. Taki pakiet składający się z kursu wideo i książki pozwoli nie tylko zdobyć nowe umiejętności lub udoskonalić wcześniej zdobytą wiedzę, ale może okazać się świetnym kompendium wiedzy ułatwiającym przygotowanie do egzaminów czy rozmów kwalifikacyjnych.

infografika-videopoint 

 

W ramach Grupy Helion działa też Ebookpoint.pl – jeden z największych serwisów z e-bookami w polskim internecie. Kilka lat temu rozpoczęliście rewolucję w udostępnianiu treści elektronicznych: zrezygnowaliście z zabezpieczeń przed kopiowaniem (DRM-y), ale też wprowadziliście zasadę udostępniania e-booków w trzech formatach (PDF, ePub i mobi), który bardzo szybko stał się obowiązującym standardem. Czy Videopoint będzie rewolucją na podobną skalę?

Radosław Tosta, Ebookpoint.pl: Wiemy, w którym kierunku idzie rynek i czego chcą czytelnicy. Dlatego stworzyliśmy Ebookpoint – i nie pomyliliśmy się: dość powiedzieć, że dziś 60% nakładu sprzedawanego w naszych księgarniach internetowych (helion.pl, onepress.pl, sensus.pl, ebookpoint.pl, bezdroza.pl) to książki cyfrowe.

Teraz idziemy dalej: proponujemy polskim inżynierom i informatykom Videopoint.pl – serwis z informatycznymi kursami wideo. Jest to nasza odpowiedź na zmieniające się preferencje klientów i coraz bardziej popularny, globalny trend w edukacji – naukę przez internet, bazującą na przekazie wideo w sieci.

 

A co z autorami? Czy osoby, które są zainteresowane tworzeniem wartościowych treści wideo i ich dystrybucją, mogą liczyć na współpracę z Videopointem, czy też macie swoją hermetyczną grupę autorów?

Grzegorz Schwarz: Videopoint jest otwarty dla wszystkich ekspertów, którzy chcą przygotować i sprzedawać swój profesjonalny kurs. Jeśli jesteś ekspertem i potrafisz prostym językiem tłumaczyć nawet skomplikowane kwestie, napisz do nas na [email protected].

 

Grzegorz, Radek, życzę zatem powtórzenia sukcesu Ebookpointa! Korzystając z okazji – może jakaś miła promocja dla Czytelników Akademii Internetu, którzy zechcą skorzystać z oferty nowego serwisu?

Radosław Tosta: Maciej, Ty – jako specjalista od negocjacji – wiesz jak zadbać o swoich czytelników [śmiech]. Dlatego z przyjemnością przekazuję unikalny kod, który do 16 sierpnia umożliwi zakup wszystkich kursów wideo z 30% rabatem. Gorąco zachęcam do testowania, korzystania, a przede wszystkim do nauki razem z Videopoint.pl

 

Aby skorzystać z kodu, kliknij:

ebookpoint-logo-akademiainternetu

i podaj kod:

508CAF-79A6AD
(ważny do 16.08.2015)

 

grzegorz-schwarz-helion-akademia-internetu Grzegorz Schwarz – dyrektor marketingu Grupy Wydawniczej Helion SA od 2000 r.

 

 

 

 

radoslaw-tosta-ebookpoint-akademia-internetu

Radosław Tosta – online marketing manager Grupy Helion SA od 2010 r.

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Wykładowca w kilkunastu uczelniach biznesowych w całym kraju (studia podyplomowe i MBA). Twórca autorskiego szkolenia „E-biznes do Kwadratu”. Felietonista Onet.pl oraz „Magazynu Sprzedawców Internetowych Mensis.pl„, gościnnie piszący również dla magazynu „Online Marketing Poland”. Karierę rozpoczynał jako redaktor elektronicznych serwisów informacyjnych w TVP Wrocław.

Właściciel Grupy Dutkon.pl; w jej skład wchodzą m.in.: AkademiaInternetu.pl (blog i szkolenia dla e-biznesu), Audite.pl (poprawa skuteczności sprzedażowej ofert), Korekto.pl (firma edytorska), e-sklep RepublikaWiedzy.pl.

Przez serwis WhitePress.pl uznany za jedną ze 100 najbardziej inspirujących osób polskiej branży interaktywnej.

Zobacz wszystkie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Maciej Dutko

Maciej Dutko

przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Moje książki i szkolenia

Polecam

Ekskluzywne szkolenie dla nieruchomościowców!
Hotel Arłamów****, 14-15.12.2019

Oscar Czytelników dla „Biblii e-biznesu 2”!

Najlepsza Książka Roku
oraz nr 1 w kategorii "Biznes IT" Biblia e-biznesu 2

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

  • Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (czego nie dały mi ani Nazwa.pl, ani OVH, ani Home.pl)
  • Dużo podróżuję. Noclegi zamawiam zwykle przez Agoda.com – cenię olbrzymi wybór i szybki proces rezerwowania.
  • Jeśli nie hotele, to Airbnb – to genialna alternatywa, zwłaszcza na wyjazdy z przyjaciółmi, kiedy chcemy zamieszkać w jednym miejscu. I w sensownych cenach!
  • Często wyjeżdżam za granicę. Dzięki karcie Revolut skończył się koszmar biegania po kantorach i wymieniania walut – wszędzie płacę jedną kartą bez absurdalnych różnic kursowych.
  • Wysyłamy sporo przesyłek kurierskich. A wszystkie przez wygodny serwis Furgonetka.pl.
  • Aby nie mieć wielu kart płatniczych w portfelu, wszystkie noszę w jednej – Curve to wygodna i rewolucyjna „wielokarta”.
  • Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!
  • Z taksówek korzystam rzadko, ale jeśli już – wybieram Ubera lub Bolta, bo uwielbiam ich wygodne i funkcjonalne aplikacje.
  • Jeszcze bardziej lubię elektryczne auta na minuty. Dlatego często wypożyczam Vozillę.

Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne firmy. Dzięki!

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 
Szkolenie E-biznes do Kwadratu
Kultowe szkolenie dla e-sprzedawców "E-biznes do Kwadratu"
• 18,5 godzin wideo,
• 33 proste techniki na zwiększenie sprzedaży,
• 42 przystępne moduły tematyczne,
• 286 konkretnych wytycznych,
• 792 pouczające kejsy,
• ponad 1300 audytów ofert e-sprzedażowych,
• nawet 100-krotne wzrosty sprzedaży!
• 10 tys. przeszkolonych e-sprzedawców!
Nieruchomościowe seppuku