• Akademia Internetu
 • Negocjuj skutecznie w każdej sytuacji!
 • Personal branding dla początkujących (i nie tylko)
 • Szkolenia
 • Maciej Dutko
 • Słownik Dutkonia
 • Kontakt
 • Reklama na AI
 • Sklep
 • Biblioteka E-Biznesu
 • ^

  Szkolenie dla e-sprzedawców "E-biznes do Kwadratu" - Spotęguj Swoją Sprzedaż! Prowadzi: Maciej Dutko

  Zamów edycję indywidualną dla swojej Firmy
  lub pełną edycję on-line!


  Rozbudowana wersja on-line (18,5 godz. nagrania = 3 dni szkoleniowe) – już dostępna!

  Zamów dziś: 597 zł – oszczędź 100 zł i zgarnij „Biblię e-biznesu” w bonusie!
  Od 1 września 2017 będzie 697 zł (i 100 zł drożej co miesiąc)

   

  Patroni Projektu: brand24-logo audite republikawiedzy_pl Mensis
  akademia-allegro CoKupic biznesponadgranicami-logo di-logo ebiznesy
  helion onepress aexea-logo Na temat marketingibiznes-logo
  corazlepszafirma digitalhill-logo domeny-tv-logo polakpotrafi-log godlewski-logo
  propartner-logo branza-dziecieca-logo mwf-logo freshmail-logo mamstartup-logo

  Kiedy Allegro było żyłą złota…

  10 lat temu e-sprzedawcy żyli jak pączki w maśle: wystarczyło wystawić cokolwiek, aby liczyć zyski. Te czasy jednak odeszły do historii – rynek zalała fala cenodajek, podaż wielokrotnie przekracza popyt, a obroty większości firm sukcesywnie spadają. Jak by tego było mało, coraz trudniej o wysoką pozycję w Google, akcje na Facebooku nikogo już nie wzruszają, a do tego – Allegro wprowadza cholerną „trafność”, która dodatkowo psuje krew… 

  Jak to więc możliwe, że kiedy większość traci,
  garstka wybranych (i wcale nie największych) nadal mnoży zyski?


  Od 2007 r. z fascynacją analizuję zachodzące zmiany. Z obserwacji tych wynikają bezcenne wnioski: tajemnicze procesy układają się w logicznie powiązane przyczyny i skutki, a pozornie przypadkowe błędy, które wykrwawiają kolejne biznesy, stają się łatwymi do rozpoznania i wyeliminowania wzorcami. Większość sprzedawców nie zdaje sobie z tego sprawy i zamiast poprawić to, co najbliżej, jak złą mantrę powtarza pytanie: 

  „A może powinienem zwiększyć nakłady na promocję?”

  Jasne, możesz. Tylko po co, skoro najbardziej śmiercionośne błędy tkwią w Twojej ofercie, a wykupienie drogiej reklamy w AdWords lub na Facebooku sprawi tylko, że… zobaczą je kolejne tysiące niedoszłych klientów? To trochę tak, jak gdybyś zapraszał setki osób do domu, w którym masz połamane krzesła, brudną podłogę i dziurawy dach – co z tego, że masz dobry produkt, skoro nikt nie będzie chciał go kupić?

  Jeśli chcesz skutecznie sprzedawać,
  zacznij od poprawienia swojej oferty od środka!

   

  Przez ostatnie 10 lat pomogłem ponad 100 tysiącom e-sprzedawców w ustaleniu słabych stron swoich ofert i w ich poprawie. Robię to poprzez książki i liczne artykuły, na szkoleniach, takich jak „E-biznes do Kwadratu”, a bardziej leniwi zamawiają audyt swojej oferty (Audite.pl).

  Wyznaję zasadę, że zmuszanie do rozwiązywania łamigłówek dorosłych ludzi nie ma sensu; dlatego biorę konkretne pieniądze za to, aby podać im na złotej tacy konkretne, proste, łatwe do natychmiastowego wdrożenia, a przy tym niezwykle efektywne techniki, triki i zasady, które pozwalają osiągać ponadprzeciętne zyski. A przy tym zmniejszyć wysiłek i ograniczyć koszty prowadzenia e-biznesu!


  „E-biznes do Kwadratu”
  – to 33 łatwe pigułki na poprawę Twojej sprzedaży!

  Zamów edycję indywidualną dla swojej Firmy: dutkon@dutkon.pl

  Możesz też zamówić „E-biznes do Kwadratu” (edycja 2017)
  Zamów do 31.08 – zaoszczędź 100 zł i zgarnij „Biblię e-biznesu”!

  e-biznes-2-box-3dRozbudowana wersja on-line (18,5 godz. nagrania = 3 dni szkoleniowe) – już dostępna!

   

  Zamów dziś: 597 zł – oszczędź 100 zł i zgarnij „Biblię e-biznesu” w bonusie!
  Od 1 września 2017 będzie 697 zł (i 100 zł drożej co miesiąc)

  Bonus: „Biblia e-biznesu 2” (wart. 129 zł)

  Biblia e-biznesu 2 - Maciej Dutko

  Po złożeniu zamówienia napisz na dutkon@dutkon.pl, na jaki adres w Polsce mamy wysłać książkę. 

  Czego się dowiesz?

  Szkolenie składa się z czterech głównych bloków tematycznych. Każdy z nich to osobny obszar, który możesz „podrasować” na co najmniej kilka sposobów, by silnik Twojego e-biznesu pracował znacznie wydajniej.

  Oczywiście największe wzrosty odnotują sprzedawcy mali i początkujący, u których do poprawy zazwyczaj jest sporo. Doświadczenie pokazuje jednak, że i olbrzymie firmy po moich szkoleniach i konsultacjach poprawiają ważne błędy. A wzrost sprzedaży o „zaledwie” 5-10% u dużego przedsiębiorcy to zmiana na poziomie ok. 40 zamówień dziennie (czyli o ponad 1000 transakcji więcej miesięcznie!)

  A takie właśnie wyniki osiągali nasi Klienci!

   

  A oto dokładny plan szkolenia (wersja on-line):

  Blok 0: Wstęp
  01. Przywitanie (3:19 min.; 6,09 MB)
  Problem: spadająca sprzedaż, grymaszący klienci, konkurencja zaniżająca ceny. Rozwiązanie: 33 pozacenowe techniki i strategie, które pozwolą osiągnąć wzrosty, kiedy wszystkim dookoła sprzedaż spada. Oto istota szkolenia „E-biznes do Kwadratu”.
  02. Kim jest Maciej Dutko? (11:22 min.; 28,7 MB)
  Idąc do lekarza dobrze wiedzieć, kto zacz: jakie ma doświadczenie i osiągnięcia, w czym się specjalizuje i jakimi sukcesami może się pochwalić. Zanim zainwestujesz swój czas w szkolenie „E-biznes do Kwadratu”, i Ty dowiedz się, kto będzie Twoim przewodnikiem.
  03. Plan i zawartość szkolenia (9:11 min.; 15,2 MB)
  Przekrojowy plan naszego szkolenia.
  04. Czy to jest skuteczne? (8:29 min.; 14,3 MB)
  Łatwo powiedzieć: „Kup pan kota w worku!”. „Ale czy ten kot działa?” – zapytasz. Działa. I to cholernie dobrze. Zresztą, przekonaj się sam.
  05. Ważne założenia (7:31 min.; 11,8 MB)
  Im dokładniej ustalimy reguły gry, tym szybciej i tym lepsze efekty osiągniesz. Oto kilka podstawowych założeń naszego szkolenia i poprawy Twojej e-sprzedaży.
  06. Co Cię gryzie? (5:51 min.; 10,4 MB)
  Czy jesteś jak Wiewiór z „Epoki lodowcowej”, goniąc za złotówką, jak on za swoim orzeszkiem? Większość polskich e-sprzedawców ma właśnie ten problem: ślepą gonitwę za pieniądzem i ucieczkę przed ścigającą konkurencją. Tymczasem ten model można i warto zmienić.
  07. Czy cena czyni cuda? (1:21:42 godz.; 60 MB)
  Cena czyni cuda. Ale tylko wtedy, kiedy nie dajesz klientowi innych argumentów zakupowych. Dowiedz się, kiedy „cenocentryzm” ma sens, a kiedy będzie zwykłym strzałem w stopę i jakie są skutki osiągnięcia tzw. „ceny betonu”. Poznaj „piramidę decyzji zakupowych” oraz „wagę zakupową”, na której klient waży argumenty „za” i „przeciw” wyborowi Twojej oferty. Dowiedz się, co to „zakres temperatury cenowej” i zrozum, dlaczego niska cena… coraz częściej odstrasza, niż zachęca.
  08. Klaskacze, niedociśnięte cytryny i AIDA ( 8:34 min.; 21,3 MB)
  Dlaczego „marketing krzyku” jest słaby? Czy Twoja oferta cierpi na „syndrom niedociśniętej cytryny” (założę się, że tak…)? Jak w praktyce stosować mądry model AIDA? Czy przepalasz stosy banknotów, wydając je niemądrze na promocję zewnętrzną (AdWords, Facebook, mailingi, bannery itp.)? Sprawdź i przygotuj się do prostych zmian.
  Blok I: Jak przekonać klienta, by kupił
  09. Właściwa kategoria – bądź w dobrym miejscu! (32:27 min.; 68 MB)
  Czy Twój produkt na pewno jest w dobrym dziale na Allegro? Czy kategorie w Twoim e-sklepie mają właściwe nazwy? Jak sprawdzić, gdzie faktycznie wchodzą klienci? Czy kategoria ma wpływ na pozycjonowanie? Jakie są skutki umieszczenia oferty w złym dziale? Kiedy warto podrzucić produkt do… niewłaściwej kategorii? Co zrobić, kiedy produkt pasuje do więcej niż jednego działu?
  10. Skuteczny tytuł oferty – przykuj uwagę klienta (1:21:42 godz.; 138 MB)
  Twoja oferta jest jedną pośród wielu tysięcy. Czy wiesz, jakie warunki MUSI spełnić jej tytuł, aby to właśnie w niego klient kliknął, robiąc pierwszy krok do kupna? Poznaj trzy najważniejsze zasady i kilkanaście najczęściej popełnianych błędów, a nauczysz się „z automatu” tworzyć skuteczne tytuły sprzedażowe.
  11. Język korzyści – przestań informować, zacznij sprzedawać! (1:32:06 godz.; 194 MB)
  Czy jesteś pewien, że Twoja oferta jest dobrym sprzedawcą? Według statystyk, 83% e-ofert wyłącznie informuje zamiast sprzedawać. Skala problemu jest ogromna, ale jego rozwiązanie – banalne. Dowiedz się, jak w łatwy sposób zacząć stosować język korzyści, szybko zwiększając konwersję sprzedażową nawet o kilkaset procent.
  12. Nagłówek korzyści – zacznij od trzęsienia ziemi! (30:55 min.; 63,4 MB)
  Pierwsze wrażenie to jedyna rzecz, której nie można powtórzyć. Sprawdź, czy Twoje oferty od pierwszych sekund chwytają klienta za serce. A może wciąż zaczynasz od banalnego „Witaj w naszym sklepie” albo „Przedmiotem aukcji jest…”? Dowiedz się, jak przywitać klienta, aby już od pierwszej chwili rwał się do poznania Twojego produktu i aby nie mógł się doczekać kliknięcia „Kup teraz!”.
  13. Telegraf & zmasowana argumentacja – maksimum konkretu w minimum formy (25:36 min.; 56,3 MB)
  Wiarygodne informacje i konkretne korzyści – to przekonuje dziś klienta skuteczniej niż wszechobecna marketingowa „wata”. Dowiedz się, jak stosować techniki telegrafu oraz zmasowanej argumentacji, aby w możliwie krótkich słowach zachęcić klienta do kupna.
  14. Moc danych, czyli licz się z liczbami (22:32 min.; 41,9 MB)
  Jak wzmocnić wiarygodność oferty, podpierając ją konkretnymi liczbami? Które dane wyjątkowo mocno przekonują klientów? W jaki sposób je przedstawić, aby były odpowiednio dobitne? Na jakie błędy uważać?
  15. Limitowanie – imadło dostępności (22:30 min.; 39,2 MB)
  Gdy dostępność danego produktu jest ograniczona, staje się on bardziej pożądany – to nic nowego. Ale czy wiesz, w jaki sposób i które elementy swojej oferty „limitować”, aby skutecznie zdopingować klienta do decyzji zakupowej, robiąc to przy tym uczciwie i etycznie?
  16. Sprzedawaj obrazem. Reguła „3k”: kontekst, korzyść, kontrast (56:58 min.; 132 MB)
  Idę o zakład, że zdjęcia w Twojej ofercie sprzedażowej są… złe. Czy wiesz bowiem, jakie powinny spełniać kryteria? Nie, nie pytam o kwestie techniczne, jak odpowiednia ostrość, nasycenie czy kolory – znacznie ważniejsze jest, by zdjęcia produktowe spełniały trzy niezwykle ważne, ale łatwe do osiągnięcia, warunki. Poznaj je i sprzedawaj obrazem!
  17. Copywriting – licz się ze słowami! (33:48 min.; 71 MB)
  W marketingu każde słowo jest jak ładunek elektryczny: ma wartość dodatnią (+) lub ujemną (-). Wielu sprzedawców nie myśli o tym, przez co ich opisy zamiast przyciągać, odpychają klienta.Poznaj proste, skuteczna, a przy tym – etyczne zasady pisania tekstów, dzięki którym Twoja oferta będzie skuteczniej zachęcać klientów do składania zamówień. Bez manipulacji, NLP czy tanich sztuczek.
  18. Nie bądź cenodajką! Garść pomysłów na pozacenowe budowanie przewagi konkurencyjnej (1:39:10 godz.; 205 MB)
  Obniżenie ceny to absolutnie ostatnia rzecz, po którą powinieneś sięgać, aby pokonać konkurencję. Niestety, większość sprzedawców robi to w pierwszej kolejności i… przegrywa.Poznaj 21 pozacenowych, mądrych, niezwykle zyskownych i bardzo skutecznych sposobów na przekonanie klienta, by wybrał Twoją ofertę. Nawet, jeśli jest droższa od konkurencyjnych!
  Blok II: Szata zdobi ofertę – stragan vs sklep
  19. Jak Cię widzą… czyli formatowanie wewnętrzne (14:08 min.; 33 MB)
  Klienci wolą kupować w profesjonalnie wyglądających sklepach, a nie na obskurnych i odpychających straganach. Niezależnie, czy sprzedajesz w serwisach „aukcyjnych”, w sklepie internetowym czy innymi e-kanałami, zadbaj o kilka najważniejszych elementów wizualnych swojej oferty, dzięki którym klienci zaufają Ci bardziej niż amatorsko prezentującej się konkurencji.
  20. Wnętrze ma znaczenie – typografia & s-ka ( 43:07 min.; 129 MB)
  Bywa, że e-sklep lub e-oferta ma piękny, profesjonalny szablon graficzny, ale wnętrze odstrasza dziesiątkami potworków. Przypadkowe kolory, nadmiar wyróżnień, wiele krojów pisma – to tylko kilka z nich. Dowiedz się, jak prawidłowo formatować tekst i elementy graficzne, aby prezentować się profesjonalnie i poważnie. Kanon dobrej typografii kształtował się przez kilkaset lat; Ty poznasz jego podstawy w… 43 minuty!
  21. Czy długość ma znaczenie? (13:16 min.; 67,7 MB)
  Dziś, kiedy e-klienci mają mało czasu i mnóstwo ofert do wyboru, wydaje się, że nasza prezentacja powinna być maksymalnie krótka. A jednak: kupujący lubią (!) długie oferty, pod warunkiem jednak, że są one zbudowane zgodnie z kilkoma fundamentalnymi zasadami.Poznaj je i zacznij tworzyć oferty o dowolnej długości, zachowując przy tym ich maksymalną skuteczność.
  22. Strategiczna kolejność – układ elementów w ofercie (18:01 min.; 43,2 MB)
  Skuteczna oferta powinna być zbudowana jak domino: pierwszy element ma wprawić w ruch kolejne i doprowadzić do zakupu. Niestety, większość sprzedawców nie myśli o tym, a cały proces może zostać przerwany przez jeden z banalnych błędów. Skutek: utrata klienta.Dowiedz się, jaka architektura informacji najpewniej doprowadzi Twojego internautę do szczęśliwego zakupu i popraw błędy w swoich ofertach, które mogą przerwać ciągłość procesu zakupowego.
  23. Infografika – minimum słów, maksimum treści (23:09 min.; 68,6 MB)
  Dobra oferta powinna zawierać bogaty opis i dobre zdjęcia – o tym już wiesz. Ale powinna posiadać też specjalny element dla klientów „leniwych” (czyli dla większości…), którzy w ciągu 10 sekund chcieliby poznać wszystkie najważniejsze fakty o produkcie i jego zalety.Poznaj zasady tworzenia efektywnych i efektownych infografik, które zachęcą klienta do zakupu… nawet w kilka sekund po otworzeniu oferty!
  Blok III: Wiarygodność, zaufanie, marka
  24. Autoprezentacja sprzedawcy (7:39 min.; 20,2 MB)
  Ponad 50% sprzedawców nie przedstawia się we właściwy sposób klientom. W efekcie ci ostatni, nawet jeśli masz dobrą i atrakcyjną ofertę, podświadomie uciekają do sprzedawców droższych, ale wiedzących, jak się zaprezentować. Dowiedz się, jak należy to robić, aby nie stracić transakcji.
  25. Budowanie marki (1:00:45 godz.; 132 MB)
  Branding, czyli mądre i skuteczne budowanie marki, to proces, który wydaje się trudny i zarezerwowany tylko dla dużych firm. Poznaj kilkanaście prostych zasad, dzięki którym nawet najmniejszy sprzedawca jest w stanie sprawnie i bez dużych nakładów finansowych zbudować swoją indywidualną i rozpoznawalną markę. Markę, która i dla Twoich klientów stanie się drogowskazem zakupowym.
  26. Tagline czyni mistrza (27:44 min.; 51,5 MB)
  Tagline (inaczej: slogan, hasło reklamowe) to świetna dźwignia, która może wzmocnić Twoją markę. Dlaczego więc tak niewielu sprzedawców po nią sięga? Jakie są trzy główne typy taglinów? Który z nich będzie najlepszy dla Twojej marki?Dowiedz się i zdobądź łatwo kolejne punkty przewagi nad konkurencją.
  27. Zaufanie (27:59 min.; 55,7 MB)
  Nie jest odkryciem, że klient woli zapłacić więcej i kupić u sprzedawcy, któremu ufa bardziej. Mało kto wie jednak, jak zapracować sobie na to zaufanie.Poznaj najważniejsze zasady i dowiedz się, które elementy szczególnie podnoszą zaufanie klienta do sprzedającego oraz jak je mądrze i etycznie stosować.
  28. Firma z ludzką twarzą – dewirtualizacja oferty (15:39 min.; 33,7 MB)
  Czy e-klient widzi tylko Twoją ofertę, czy… również sprzedawcę? Pokazujesz mu swoją twarz? Widzi Twoją załogę? Wnętrze Twojej firmy, sklepu, magazynu? Ludzi krzątających się przy pracy, by przygotować jego zamówienie?Dowiedz się, jak osłabić negatywne skutki „wirtualności” oferty oraz uczynić ją bardziej ludzką i przyjazną.
  29. Buduj pozycję eksperta i profesjonalizuj wizerunek (18:12 min.; 35,7 MB)
  Czy jesteś tylko „dostawcą towaru”, czy także kimś, kto doradzi i pomoże klientowi? Zwykłym „resellerem” (pośrednikiem), czy ekspertem w swojej branży?Dowiedz się, jak profesjonalizować swój wizerunek, pozycjonować się jako ekspert, dostarczać nie tylko towar, ale też wartościową treść i przyciągać klientów m.in. dzięki magii content marketingu, będącego jedną z najskuteczniejszych i najmądrzejszych form marketingu w ogóle.
  30. Media o nas + CSR (21:56 min.; 44,6 MB)
  Czy Twoja firma albo produkt zainteresowały media? A może sponsorowałeś jakieś wydarzenie sportowe czy kulturalne? Firmy społecznie odpowiedzialne lub dostarczające innowacyjne i wartościowe produkty mogą liczyć na darmową promocję w prasie, internecie czy telewizji – ważne jednak, by z takiej okazji umiejętnie skorzystać.
  31. Wykorzystaj moc rekomendacji (14:11 min.; 30,5 MB)
  Marketing rekomendacji to, obok content marketingu, jedna z najgenialniejszych dźwigni sprzedażowych. Nikt bowiem tak skutecznie nie zachęci klienta do zakupu, jak jego znajomy, który poleca produkt.Dowiedz się, kiedy i o czym klienci lubią sobie „szeptać”, jak ich do tego zachęcić i jak mądrze wpleść rekomendację konsumencką do swoich ofert.
  32. Usuń odstraszacze, które kłują w oczy (10:22 min.; 24,5 MB)
  Pracując nad stworzeniem oferty łatwo wpaść w jedną z wielu pułapek. Czasami coś, co Tobie – jako sprzedawcy – wydają się dobre, na klientów działa odpychająco.Poznaj 5 takich najczęstszych odstraszaczy, wyeliminuj je i zwiększ sprzedaż!
  33. Negatywy i hejt – pacyfikacja w stylu aikido (31:52 min.; 62,2 MB)
  Każdy aktywny sprzedawca prędzej czy później spotka się z krytyką, a nawet hejtem. Największym błędem jest odpowiadać ciosem za cios i emocjami za emocje.Poznaj 10 najczęstszych źródeł komentarzy negatywnych i unikaj ich. Naucz się, jak mądrze pacyfikować hejt i z niezadowolonego klienta uczynić ambasadora swojej marki. Dowiedz się, jak jeden otrzymany „negatyw”… skuteczniej niż pięć komentarzy pozytywnych może zachęcić kolejnych klientów, by mimo wszystko zaufali Tobie i Twojej ofercie.
  Blok IV: Dodatkowe techniki i triki
  34. „Trafność” Allegro – nowe reguły gry (12:01 min.; 23,5 MB)
  Od kilku lat sprzedawcom Allegro dokucza „trafność”. To mechanizm decydujący, czyja oferta będzie lepiej widoczna, a która utonie wśród tysięcy innych. Nie taka jednak „trafność” straszna, jak ją malują – poznaj i zastosuj kilkanaście kluczowych elementów, które sprawią, że Allegro wywinduje Twoją ofertę nawet na początek listy z wynikami.
  35. Reklama porównawcza – czyli „my” vs „oni” (34:12 min.; 80,1 MB)
  To jedna z najbardziej niedocenionych dźwigni sprzedażowych, o której zapomina ok. 97% wszystkich e-sprzedawców! A czy Ty sięgasz po potencjał reklamy porównawczej? Czy robisz to zgodnie z prawem? Umiesz porównywać produkty, by przekonać klienta, a zarazem nie sprowokować „zemsty” konkurencji? Wiesz, które elementy i jakie obszary warto porównywać? Czy zdajesz sobie sprawę, że porównywanie cen jest tym… co klientów interesuje najmniej?
  36. Cross-selling – sprzedawaj krzyżowo (24,09 min.; 58,1 MB)
  Idąc do marketu z listą zakupów, ponad 90% klientów spontanicznie kupuje też produkty spoza listy. W internecie jest odwrotnie: kupujący wchodzą po konkretny produkt i z nim wychodzą. Dzieje się tak dlatego, że 3 na 4 e-sprzedawców nie stosuje cross-sellingu lub robi to źle.Dowiedz się, jak ustalić, co jeszcze może się przydać klientowi, jakie błędy najczęściej popełniamy w sprzedaży krzyżowej i jak mądrze zachęcić kupującego, by – oprócz przedmiotu, po który przyszedł – wrzucił do e-koszyka także inne produkty z Twojej oferty.
  37. Up-selling – zwiększanie wartości koszyka (10:32 min.; 19,1 MB)
  Jak i kiedy warto doradzić klientowi, aby wybrał lepszy i droższy model – to istota up-sellingu. Ważne jednak, by robić to umiejętnie, mądrze i – przede wszystkim – etycznie. I aby klient, wydając więcej, niż zamierzał, miał pewność, że dokonuje dobrej inwestycji.
  38. Down-selling – kiedy warto zmniejszyć transakcję (13:59 min.; 25,9 MB)
  „Dołowanie sprzedaży” nie brzmi dobrze, prawda? A jednak istnieje wiele sytuacji, w której warto klientowi zaproponować produkt mniej okazały, o niższych parametrach i tańszy. Mądrze przeprowadzony down-selling pozwoli dopasować ofertę do faktycznych potrzeb klienta, ale też uchroni Cię przed ucieczką tych klientów, którzy „mają ograniczony budżet”. Down-selling to kolejna bardzo niedoceniana, a niezwykle mądra i skuteczna dźwignia sprzedażowa.
  39. Redukcja liczby zwrotów (12:30 min.; 23,6 MB)
  Jak zrobić, by klienci nie chcieli i nie musieli korzystać z prawa zwrotu? Istnieje co najmniej 5 prostych, mądrych, etycznych i zgodnych z prawem sposobów, które w niemal każdej branży pozwolą zredukować liczbę zwrotów nawet o ponad 90%. Poznaj je i oszczędzaj swój czas oraz pieniądze, a przy okazji uniknij ryzyka otrzymania negatywu.
  40. Skuteczny e-mailing – gość specjalny (29:46 min.; 67 MB)
  Oferta wysyłana e-mailem pod wieloma względami przypomina tę na Allegro czy w e-sklepie. Ale ma też kilka specyficznych obszarów, od których zależy, czy Twój e-mail wzbudzi zainteresowanie, czy może od razu wyląduje w koszu.Poznaj najważniejsze elementy skutecznej oferty e-mailowej i dowiedz się, jak unikać najczęstszych błędów.
  41. Zonki, czyli uwaga na palce! (29:47 min.; 73 MB)
  Własne błędy najtrudniej dostrzec, uczmy się więc na cudzych. Poznaj katalog 17 najczęstszych (czasami zabawnych, a czasami strasznych) błędów popełnionych przez e-sprzedawców, którzy nawet nie zdają sobie sprawy z ich istnienia, a które niszczą sprzedaż. Znając je, unikniesz ich powtarzania i zwiększysz sprzedaż.
  42. Hołdy i podsumowania (13,46 min.; 58,7 MB)
  Nie ma ofert idealnych, podobnie jak nie ma bezbłędnych sprzedawców. Znajomość podstawowych zasad, omawianych w szkoleniu „E-biznes do Kwadratu”, pozwala jednak tworzyć oferty, które – mimo swoich niedoskonałości – rzucają klienta na kolana, budzą jego emocje i zachęcają do zakupu. Chcesz poznać przykłady takich ofert? Proszę bardzo.


  Ale czy to działa?

  Działa. Tylko dlatego ośmielam się prowadzić szkolenia i pisać książki biznesowe, że prezentowaną wiedzę sprawdziłem na skórze własnej i tysięcy innych e-sprzedawców.

  Przykłady i dowody? Proszę bardzo – takie wzrosty (wcale nie najwyższe!) osiągnęli Uczestnicy moich szkoleń w ciągu kilku tygodni (a nawet dni) od przekazania wskazówek:

  (Dane z cyklu 2-godzinnych szkoleń, jakie prowadziłem w ramach Akademii Allegro. Ich uczestnicy poznali tylko kilka elementów, które warto poprawić Ty poznasz aż 33 sprawdzone w praktyce, niezwykle skuteczne metody na wzrost sprzedaży!)

  Oczywiście nie wszystko działa u wszystkich tak samo. Jednak ponad 1200 przeprowadzonych audytów, kilka własnych biznesów i lata doświadczenia pozwalają mi dostrzegać pewne powtarzalne i strategiczne elementy, o których prowadząc e-biznes na co dzień łatwo jest zapomnieć. A które – mówiąc wprost – decydują, czy klient wejdzie i kupi, czy też oleje Twoją ofertę i pójdzie do tańszej konkurencji.

  Oto przykładowe wzrosty sprzedawców po moich szkoleniach (w zależności od branży i skali ich działania – największe wzrosty notowały „maluchy” i „średniaki”):

  Chcesz wiedzieć, co dało im tak imponujące wzrosty?

  Nie są to ani techniki tajemne, ani trudne do wprowadzenia. Ba!, większość z nich możesz zastosować w swoich ofertach w ciągu kilku/kilkunastu minut! Wszystkie te sposoby testowałem w praktyce (a sprzedawałem różne rzeczy: od książek, przez usługi korekty tekstów, po importowane z Wielkiej Brytanii… pojemniki na protezy; handlowałem płytami CD i usługami szkoleniowymi oraz audytorsko-consultingowymi; jako jeden z pierwszych w Polsce oferowałem szablony ofert Allegro, ale też nietypowe magnetyczne gadżety reklamowe własnego projektu – a to tylko część branż, jakie poznałem od środka).

  To nie wszystko. Oprócz własnych biznesów, doradzałem, szkoliłem i pomagałem poprawiać sprzedaż również kilku tysiącom e-sprzedawców ze wszystkich niemal branż: od motoryzacji po sprzęt i usługi medyczne; od odzieżówki po usługi pogrzebowe; od erotyki po edukację; od elektroniki po ciężkie maszyny rolnicze. Wśród nich były zarówno małe (jednoosobowe) e-firemki, średniacy w swoich branżach, jak i wielkie giełdowe koncerny i korporacje, m.in.:

  klienci

  Zauważyłem, że wszyscy, w każdej branży i niezależnie od wielkości, popełniają podobne błędy na etapie tworzenia ofert, przez które nie sprzedają.

  Dla kogo?

  Jesteś e-sprzedawcą? To szkolenie jest dla Ciebie.
  Sprzedajesz na Allegro albo w e-sklepie? Szczególnie zapraszam.
  Działasz w nietypowej branży? Najbardziej nietypowi sprzedawcy popełniają te same typowe błędy.
  Sprzedajesz mało/średnio/dużo? To nie ma znaczenia – poznasz uniwersalne techniki i zasady niezależne od skali sprzedaży!
  Twoja konkurencja sprzedaje lepiej niż Ty? Może była już na naszych szkoleniach…;)

  Co zyskasz?


  Poznaj opinie Uczestników poprzednich edycji:

  A także komentarze po innych szkoleniach, jakie prowadziłem:

  Opinie-1

  Opinie-2

  A tu przedsmak tego, co Cię czeka:

  O prowadzącym:

  dr Maciej Dutko – przedsiębiorca, trener biznesu i doradca (e-biznes, e-marketing, funkcjonalność stron internetowych). Najbardziej doświadczony w Polsce audytor ofert sprzedażowych na Allegro i stron WWW (ponad 1200 wykonanych audytów).

  Przez serwis WhitePress.pl uznany za jedną ze 100 najbardziej inspirujących osób polskiej branży interaktywnej.

  Twórca i właściciel Grupy Dutkon.pl Ltd, w której skład wchodzą m.in.:

  • AkademiaInternetu.pl – blog ekspercki dla e-biznesu
  • Audite.pl – audyty ofert sprzedażowych i stron WWW, konsultacje e-biznesowe
  • Korekto.pl – usługi redakcji i korekty tekstów
  • RepublikaWiedzy.pl – sklep internetowy z publikacjami nt. e-biznesu i internetu
  • E-biznes2.pl – projekt szkoleniowy “E-biznes do Kwadratu”

  Certyfikowany Wykładowca Allegro (z serwisem współpracuje od 2007 r.). W latach 2009-2012 współtworzył najważniejsze projekty edukacyjne grupy Allegro, m.in. „Edukacyjne Spotkania Allegro” (25 edycji), „Allegro dla Biznesu” (ponad 60 edycji), „Studenckie Spotkania z E-biznesem” i inne. Twórca autorskiego projektu szkoleniowego dla e-sprzedawców „E-biznes do Kwadratu” (17 edycji w latach 2013-2016).

  Wykładowca w kilkunastu uczelniach w całej Polsce, w tym w 6 z 20 najlepszych uczelni biznesowych wg rankingu „Perspektyw” (wykłada głównie na studiach podyplomowych oraz MBA). Autor rozprawy doktorskiej nt. funkcjonalności typograficznej stron WWW (2008). Felietonista Onet.pl (do 2015) oraz Mensis.pl, gościnnie pisze również dla magazynu “Online Marketing Poland”. Karierę rozpoczynał w 2002 r. jako redaktor elektronicznych serwisów informacyjnych w TVP Wrocław.

  Autor ponad 120 artykułów i kilkunastu książek nt. biznesu, internetu i rozwoju osobistego, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji” „Efekt tygrysa” (wydanych eksperymentalnie w modelu selfpublishingu i crowdfundingu):

  ksiazki-ts-et

  Pomysłodawca, koordynator i współautor “Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce, uhonorowanej I miejscem i nagrodą „Economicus” w konkursie „Gazety Prawnej”:

  bibl-1-economicus
  2016 to rok premiery II wydania tej kultowej już pozycji:

  Biblia e-biznesu 2 - Maciej Dutko

  Więcej o prowadzącym: Dutko.pl i Wikipedia.pl

  Gdzie i kiedy?

  Edycja XXII w Bangkoku była ostatnią edycją otwartą szkolenia „E-biznes do Kwadratu”. Jeśli chcesz, aby to szkolenie odbyło się również w Twoim mieście, zbierz grupę min. 15-20 osób, zaproponuj termin i zapewnij salę szkoleniową (2 wejściówki dla Organizatora – bezpłatne).

  A może wolisz zamówić edycję zamkniętą dla pracowników swojej firmy? Napisz, a umówimy się na szkolenie indywidualne.


  Dotychczasowe edycje:

  • Edycja XXIII (specjalna, zamknięta): 13-14 maja 2017 – Warszawa (w ramach studiów MBA, Asbiro/Uczelnia Łazarskiego)
  • Edycja XXII (specjalna): 25 listopada 2016 – Bangkok, Tajlandia (Hotel Mandarin****, edycja w ramach konferencji „Biznes Ponad Granicami”)
  • Edycja XXI: 12 listopada 2016 – Kraków, Radisson Blu****
  • Edycja XX: 5 listopada 2016 – Poznań, Hotel Vivaldi****
  • Edycja XIX: 22 października 2016 – Wrocław, Hotel Qubus****
  • Edycja XVIII: 16 października 2016 – Warszawa, Mercure Centrum****)
  • Edycja XVII: 22 kwietnia 2016 – Porażyn (edycja indywidualna)
  • Edycja XVI: 22 lutego 2016 – Warszawa (edycja indywidualna)
  • Edycja XV: 15-16 lipca 2015 – Solec Kujawski (edycja indywidualna, rozszerzona)
  • Edycja XIV: 16-17 czerwca 2015 Cierszerwo (edycja indywidualna, rozszerzona)
  • Edycja XIII: 2-3 czerwca 2015 Niepołomice (edycja indywidualna, rozszerzona)
  • Edycja XII: 25-26 maja 2015 Warszawa (edycja indywidualna, rozszerzona)
  • Edycja XI: 14-15 marca 2015 Grodzisk Mazowiecki (edycja indywidualna, rozszerzona)
  • Edycja X: 8 lipca 2014 Suchy Las (edycja indywidualna, zamknięta)
  • Edycja IX (specjalna): 29 czerwca 2014 Rotherham, Wielka Brytania
  • Edycja VIII: 6 kwietnia 2014 Warszawa
  • Edycja VII: 12 lutego 2014 Nowa Wieś (edycja indywidualna)
  • Edycja VI: 24 stycznia 2014 Dębica (edycja indywidualna)
  • Edycja V: 16 listopada 2013 – Kraków; Crown Piast Hotel *****
  • Edycja IV: 8 czerwca 2013 Rzeszów; Ofires
  • Edycja III: 28 maja 2013 – Gdańsk; Hotel Arkon Park ***
  • Edycja II: 23 maja 2013 – Warszawa; Hotel Witkowski ***
  • Edycja I: 16 maja 2013 – Kraków; Hotel Poleski ***

  Zdjęcia z wcześniejszych edycji „E-biznes do Kwadratu”:

  Ile to kosztuje?

  To nie koszt. To inwestycja! Każda złotówka mądrze przeznaczona na to szkolenie wróci do Ciebie niedługo z całym stadem swoich koleżanek, te zaś przyciągną następne. A to dopiero początek imprezy!

  Tak, wiem: na rynku jest sporo szkoleń dla e-sprzedawców, za które zapłacisz o połowę mniej. Zastanów się tylko, czy wolisz zaufać wiedzy przetłumaczonej z amerykańskich książek sprzed kilkunastu lat, czy może jednak olbrzymiemu doświadczeniu praktycznemu prowadzącego. Zaufaj liczbom:

  • 21 lat w sprzedaży (w tym 12 w e-biznesie);
  • 2800 godzin szkoleń i 10.000 przeszkolonych e-sprzedawców,
  • 1300 audytów Allegro i e-sklepów,
  • 13 książek i 120 artykułów na koncie,
  • ponad 100 tysięcy Czytelników moich książek, którym pomogły one wygenerować setki milionów złotych.

  Zamów edycję indywidualną dla swojej Firmy: dutkon@dutkon.pl

   

  Albo zamów „E-biznes do Kwadratu” on-line:

  e-biznes-2-box-3d

  Rozbudowana wersja on-line (18,5 godz. nagrania = 3 dni szkoleniowe) – już dostępna!

  Zamów dziś: 597 zł – oszczędź 100 zł i zgarnij „Biblię e-biznesu” w bonusie!
  Od 1 września 2017 będzie 697 zł (i 100 zł drożej co miesiąc)

  Bonus: „Biblia e-biznesu 2” (wart. 129 zł)

  Biblia e-biznesu 2 - Maciej Dutko

  Po złożeniu zamówienia napisz na dutkon@dutkon.pl, na jaki adres w Polsce mamy wysłać książkę. 

   

  A może chcesz się dowiedzieć, dlaczego Twoja oferta nie sprzedaje tak dobrze, jak byś chciał? Zleć mi audyt oferty Allegro lub swojego e-sklepu, a wskażę Ci, co należy poprawić, aby podnieść sprzedaż. Szczegóły:

  audite-tagline


  ©
  Autorski program szkolenia i strona www.ebiznes2.pl: Maciej Dutko & Akademia Internetu

  55 komentarzy do “”

  1. Marcin says:

   Maćku, byłem na Twoim szkoleniu w Bangkoku. Dziękuję za przekazane strategie i za późniejsze długie rozmowy. Od szkolenia minęło półtora tygodnia – w tym czasie wdrożyłem kilka zmian, którymi mnie zainspirowałeś (m.in. w kontekście trafności Allegro, ale też poprawki w opisach i tytułach).

   Fenomenalne jest, że po zaledwie paru dniach zauważyłem, że mocno wzrosła liczba wyświetleń naszych ofert. Przybyło też zamówień, ale jeszcze za wcześnie by ocenić skalę tego wzrostu. W każdym bądź razie wszystko wskazuje na to, że za twoją radą poszliśmy w dobrym kierunku, bo efekty już są (dość powiedzieć, że już zwróciły nam się dwa bilety do Tajlandii:))) Zobaczymy jak będzie dalej.

   Ale już teraz dziękujemy!

  2. Choć branża szkoleniowa w której obecnie działam,
   na pierwszy rzut oka niewiele ma wspólnego z allegro to ze sprzedażą jaka taką
   żyje w zdecydowanej symbiozie.

   Dziękuję za edycję poznańską, która odbyła się 5.11.2016.
   Mnogość przykładów podanych w barwnych kontekstach użyteczności,
   z pewnością wykorzystam we własnym biznesie.
   Wiedza czego unikać poparta latami doświadczeń pozwala pozostawić konkurencję
   daleko w tyle.

   Polecam szkolenie Macieja E-Biznes 2 dla zaawansowanych e-handlowców jak i tych,
   którzy rozpoczynają ze sprzedażą w Internecie.
   Sprzedawać dziś można w zasadzie wszystko od idei po chemię.
   Maciej pokazuje jak to robić, czego unikać,
   a wszystko prezentuje na klarownych przykładach co bardzo ułatwia „trawienie” wiedzy.

   Poza tym jest po prostu inteligentnym gościem,
   który emanuje ponadprzeciętnym poczuciem humoru
   i bardzo zdrowym dystansem do siebie 🙂

   Szczerze polecam i rekomenduje E-Biznes2

   Jan Paweł Tomaszewski
   Mówca Motywacyjny, Psycholog Biznesu
   http://IdzDoPrzodu.pl

   • Dzięki, Pawle! Było mi bardzo miło spotkać się z Tobą. I dziękuję za rozruszanie moich kochanych E-sprzedawców po obiadowej przerwie – ja czasami za bardzo koncentruję się na głowach, podczas gdy równowaga ciała i umysłu to dobra rzecz:)

  3. Proszę o szczegółowy harmonogram szkolenia z tytułami wystąpień abym mógł podjąć decyzję odnośnie udziału w evencie. Dziękuję.

  4. Uczestniczyłam w szkoleniu e-biznes do kwadratu w minioną niedzielę. Przyznam szczerze, że jestem pod wrażeniem wiedzy, która została mi przekazana. Poza bezcennymi wskazówkami, których udzielił Pan Maciej, warto wspomnieć o atmosferze, która panowała podczas szkolenia – niesamowicie wciągająca, przyjazna chłonięciu wiedzy. Zdecydowanie polecam! (do kwadratu :-)).

  5. Książki to zacny bonus – zwłaszcza te – polecam!;)

  6. Co znajduje się na DVD?

   • DVD zawiera pełne nagranie „E-biznes do Kwadratu” (edycji, która odbyła się w listopadzie 2013 w Krakowie).

    Polecam płytę osobom, które nie miały okazji być osobiście na szkoleniu.

    • Natomiast od marca 2017 dostępna jest najnowsza, bardzo mocno rozbudowana i uaktualniona, 18,5-godzinna wersja Premium, która zastąpiła wcześniejsze wydanie DVD. Edycja 2017 dostępna jest on-line w podziale na ponad 40 lekkostrawnych i przyjemnych w oglądaniu odcinków:). Polecam!

  7. Ja równiez byłam na wczorajszych zajęciach w Warszawie. Jedna uwaga – zajęcia zdecydowanie powinny być 2-dniowe, bo jednak „upchnięcie” wszystkiego w 8 godzin powodowało, że wszystko działo się bardzo szybko i dynamicznie.

   Co do efektów, ja już na bieżąco podczas zajęć wprowadziłam kilka najbardziej strategicznych zmian w dwóch głównych ofertach. Później, do późnej nocy wprowadziłam kilka innych: poprawiłam cross-selling, który myślałam że mam dobry, zmodyfikowałam tytuły zgodnie z zaleceniami itp. I teraz uważajcie: dziś od rana (poniedziałek) mam jakiś dziki szał, jakby klienci dostali kocimiętki – do 12 spłynęło 17 zamówień, a przed chwilą, pod koniec dnia roboczego, było ich w sumie 46!!

   Nie wiem, czy dla was to dużo, ale porównując moje statystyki z 3 ostatnich poniedziałków, zamówień mieliśmy odpowiednio: 7, 12 i 4 (czyli średnio 8 sztuk). 46 do 8 oznacza, że dzień po szkoleniu i pierwszych zmianach mamy wzrost sprzedaży blisko x 6! (prawie 600%!!!)

   Mam nadzieję, że to nie jakieś chwilowe anomalie rynku, ale stały wzrost, bo to jest aż zbyt szokujące, abe te kilka zmian zdziałało takie cuda! Dziękuję!

   • Pani Anno, szybkie działania dają szybkie efekty, więc nie ma się co dziwić. Bardzo często widzę, jak nawet 3-4 drobne modyfikacje powszechnych błędów są prawdziwymi wyzwalaczami bardzo dużej sprzedaży.

    Zasada jest prosta: to tak, jakby powiedzieć dziecku uczącemu się jeździć na rowerze, że po prostu wystarczy… odblokować hamulce, a rower sam zaczyna przyspieszać:) Tak samo w e-handlu: pokazałem Państwu wczoraj kilka fundamentalnych hamulców, których usunięcie natychmiast powoduje, że klienci zaczynają kupować.

    Proszę śledzić statystyki i napisać za 2-3 tygodnie, czy tendencja się utrzyma. Osobiście jestem pewien, że nie tylko się utrzyma, ale sprzedaż wzrośnie jeszcze bardziej, czego oczywiście życzę:)

  8. Mariusz says:

   Mimo, że nie handluję jeszcze na Allegro i nie posiadam sklepu internetowego, wziąłem udział w szkoleniu E-biznes do kwadratu 7 kwietnia 2014 w Warszawie, ponieważ nie chciałem zaczynać przygody z e-handlem od serii krytycznych błędów, jakie popełnia większość e-sprzedawców. Po co uczyć się e-marketingu na własnych błędach?
   Lepiej wziąć udział w szkoleniu z profesjonalistą takim, jak dr Dutko i dzięki pozyskanej wiedzy sprzedawać z przyjemnością, bez stresu, i w co najmniej dużych ilościach.
   I taki właśnie mam zamiar!
   Lada dzień zaczynam handel na Allegro + iStore i wiem już, jak to sensownie razem połączyć 🙂
   Szkolenie bardzo polecam!

  9. marcin says:

   czy szkolenie bedzie organizowane w Łodzi ?

   • Niestety, Łodzi nie mamy w tym roku na mapie szkoleniowej:( Ale zawsze możemy przygotować zamkniętą edycję indywidualną u Państwa w Firmie – proszę o kontakt mailowy na dutkon@dutkon.pl, a z przyjemnością przedstawię szczegóły.

  10. Wojciech says:

   Na szkoleniu wprawdzie nie byłem ale mam nagranie na DVD. Od tygodnia wprowadzam sukcesywnie rady z płyty i już mała euforia jest:):) w każdym bądź razie sprzedaż skoczyła już co najmniej o 1,5 raza a dopiero poprawiłem drobiazgi takie jak tytuły w kilku aukcjach!

   • Oj, Panie Wojciechu, tytuł oferty (zwłaszcza na Allegro) to bynajmniej nie drobiazg. Przeciwnie: to jeden z najbardziej strategicznych elementów. Już kilkuset klientów, z którymi pracowałem nad poprawą tytułów, donosiło, jak wielkie zmiany można odnotować po poprawie tylko 2-3 słów w tytule (u niektórych z nich liczba wyświetleń oferty momentalnie wzrastała o 300-400%, a i współczynnik sprzedaży rósł proporcjonalnie).

    Ale oczywiście prawidłowy tytuł to nie wszystko – proszę wprowadzać kolejne zmiany i pochwalić się za jakiś czas kolejnymi wzrostami:)

  11. Szkolenie fenomenalne – mija właśnie pół roku odkąd byłam i zaczęłam wprowadzać zmiany, a mój biznesik (e-sklep + Allegro), który już planowałam zamknąć, znów zaczyna rozkwitać! Na szkoleniu dostałam bowiem parę prostych rad, których wprowadzenia przerwało złą passę i wywołało bardzo sympatyczne wzrosty (nie będę pisała o szczególach, bo liczby czasami nie brzmią wiarygodnie, ale wierzcie mi, że jestem podekscytowana i już teraz planuję uruchomić drugi sklep z… tymi samymi produktami, zgodnie z radą p. Macieja:):)

  12. Przemek says:

   Kiedy szkolenie stacjonarne w Krakowie?

   • Kraków – jak tylko zbierze się grupka chętnych; wtedy przyjeżdżam i robimy szkolenie:)

    Na razie zapraszam do Warszawy – 6 kwietnia będzie edycja w Centrum Konferencyjnym na Bobrowieckiej. A dzień wcześniej Paweł „Krzywy” Krzyworączka robi Zjazd Forum eBiznesy.pl, więc można od razu załapać się na obie imprezy – w weekend 5-6 kwietnia Warszawa stanie się Stolicą Polskiego E-commerce:)

  13. Przemek says:

   Kiedy nastepne szkolenie w Krakowie?

  14. Mariusz says:

   Witam,
   nie posiadam jeszcze ani bloga, ani e-sklepu, ale chciałbym zacząć handlować na allegro i poprzez iStore eko-suplementami diety.
   Czy szkolenie DVD za 197zł pomoże mi zacząć handlować na allegro, jeżeli nie mam na ten czas o tym pojęcia?
   Pozdrawiam

   PS
   Kupiłem też książki:
   >Maciej Dutko: Bezwstydnie łatwy sklep internetowy
   >Maciej Dutko: E-biznes. Poradnik praktyka (wyd. II)
   >Biblia e-biznesu
   Jeszcze ich nie przeczytałem, teraz będę zaczynał z ich czytaniem.

   • Tak. „E-biznes do Kwadratu” dostarcza szeregu uniwersalnych technik, poprawiających skuteczność sprzedażową zarówno u początkujących, jak i doświadczonych e-sprzedawców, dlatego zapraszam do sięgnięcia po to nagranie.

    A jeśli planuje Pan również sprzedaż na iStore, proszę koniecznie przy zamawianiu „E-biznes do Kwadratu” napisać „Gratis: Bezwstydnie łatwy sklep internetowy” – z przyjemnością dorzucę Panu poradnik nt. sprzedaży właśnie na iStorze:).

  15. Jeśli nie macie pieniędzy, czytajcie po prostu na temat optymalizacji współczynnika konwersji oraz psychologii internetu , a osiągnięcie te same efeky. Nie ma złotych technik, określonych scenariuszy,bo jeśli zrealizują je wszyscy, będą bez wartościowe – skazane na szablonowość. Sęk w tym,żeby się wyróżniać i pozycjonować markę – jak wskazuje Pan Doktor – również ceny , która niekiedy odzwierciedla oczekiwaną wartość produktu. Grunt to testować i wprowadzać poprawk, usprawnienia – i tak do usrania… – niestety do tego wszystkiego trzeba uzbroić się w cierpliwość z uwagi na zmiany makro – typu zmiana wyglądu Allegro, zmiany funkcjonalne, które oddziaływują na poszczególnych sprzedających.

   • To tylko część prawdy. Czytać, testować, optymalizować (czytaj: uczyć się na własnych błędach) – to wszystko działa. Ale też trwa miesiące, lata.

    A złote techniki właśnie istnieją. Wiedzą to już wszyscy Uczestnicy pięciu edycji „E-biznes do Kwadratu”, które odbyły się w 2013.

    Te złote techniki są proste i niezwykle skuteczne, co mamy poparte konkretnymi danymi, pokazującymi jak kolejne osoby o kilkaset procent poprawiły sprzedaż w ciągu 2-3 tygodni.

    Teoretycznie racja, że jeśli wszyscy zaczną je stosować, to wrócimy do punktu wyjścia. Rzeczywistość jest jednak inna: ludzie są leniwi i pewnie 95% e-sprzedawców ani nigdy nie przyjdzie na takie szkolenie, ani nie przeczyta dobrej książki z poradami, a więc i nie dogoni swojej konkurencji.

    W e-commerce jest jak w życiu – jest elita, która odnosi efekty, bo wie, jak to robić, i cała reszta, która stoi gdzieś z boku i nie dowierza, że tak się da:)

    Wszystkich stojących pod tym Drzewem Niewiedzy Dobrego i Złego i czekających na cud… zapraszam na kolejne szkolenie:)

  16. My byliśmy na szkoleniu w maju. Tak wyglądają statystyki po pół roku od szkolenia i wprowadzenia zmian (nasza branża – motoryzacja, części):

   -zastosowaliśmy 8 technik przedstawionych przez prowadzącego które uznaliśmy za najważniejsze;

   -odnotowaliśmy wzrost ilości transakcji z 1762 (czerwiec-listopad 2012) do 6629 (czerwiec-listopad 2013, po wprowadzeniu w/w zmian) czyli prawie 4ktrotnie więcej;

   -wartość obrotów wzrosła ok. 350% ale zysku – o ok. 520%.

   Najbardziej zaskoczył nas ten ostatni wynik, bo potwiedził to co Pan Maciej mówił w maju (że zyski można zwiększyć nie tylko poprzez zwiększanie wolumenu sprzedaży). Długo dyskutowaliśmy w firmie na przykład czy zastosować zwiększenie cen w niektórych ofertach, co do których usłyszeliśmy na szkoleniu że jest za niska. Podnieśliśmy testowo ceny w 15 wybranych ofertach w/g wskazówek P.Macieja i faktycznie odnotowaliśy tu wzrosty.

   W styczniu będziemy wprowadzać kilka kolejnych technik ze szkolenia (niestety problem z tym szkoleniem jest taki, że wszystkich się nie da wprowadzić, bo po zastosowaniu już kilku zasad sprzedaż przyspiesza tak że nie mamy czasu na dalsze zmiany). No ale to akurat słodki problem::)

   Kiedy kolejna edycja?? Z mężem zdecydowaliśmy wysłać 2 lub 3 pracowników. (Zniżka dla stałych klientów???:))

   • Ha, skoro takie są wzrosty po szkoleniu, to zamiast dawania „diskauntów”, powinienem raczej zażądać dywidendy;)

    Kolejną edycję planuję na marzec 2014 – zapraszam. Oczywiście przy 2-3 osobach będzie taniej – proszę sprawdzić w ofercie, jakie są bonusy przy zgłoszeniu 2, 3 lub 4 osób;)

  17. Byłam na szkoleniu w listopadzie. Po pierwsze: rewelacyjny klimat, przesympatyczna atmosfera, szkolenie prowadzone z jajem, ale i z konkretem. Po drugie: z 33 technik stosowałam wcześniej już kilka, więc je znałam. I potwierdzam – wszystkie działają! Z pozostałych część już wdrożyłam, ale następnych nie zdołam, bo jak narazie mam taką eksplozję zamówień, że po prostu rozsadza mi biznes – właśnie zatrudniłam dwóch nowych ludzi do obsługi zamówień, bo sama nie wyrobię:)

   Panie Maćku, dziękuję – to jest genialne!!
   Magda:)

  18. A ja dodam że Pana Maćka uwielbiam za jajcarstwo i bardzo inteligentne szyderstwo (zresztą umiejętność konstruktywnego darcie lacha z samego siebie i własnych błędów zawsze pozwalała rozpoznać ludzi wielkich). Niestety nie byłem jeszcze na „E-biznes 2”,bo z kasą krucho (a chciałbym bardzo…), ale miałem ogromną przyjemność poznać P. Macka na jednym z dużych szkoleń Allegro, gdzie jego występ był zdecydowanie najciekawszy, co potwierdziła burza oklasków na koniec:)

   • Panie Tomku, zarumieniłem się po czubek mojej bujnej fryzury:) Dziękuję za miłe słowa.

    Co do „kruchej kasy”, naprawdę często słyszę, że ktoś nie może przyjść, bo jest w dołku, a szkolenie do najtańszych nie należy… Jednak to szkolenie jest inwestycją w siebie i swoje narzędzia sprzedażowe – jeśli je dobrze naostrzymy, będą zbierały dobre owoce, gwarantuję. A wtedy dołki i hasła „krucho z kasą” przejdą do historii; trzeba tylko przełamać tę niekorzystną sytuację i skorzystać z możliwości poprawy swojego biznesu.

    Zresztą, proszę do mnie napisać maila, postaram się przygotować jakąś miłą ofertę dla Pana jako Wiernego Uczestnika, aby bariera wejścia była mniej dokuczliwa;)

  19. Wprawdzie nie mialem az takich wzrostow jak p. Pawel, ale po szkoleniu Ebiznes do kwadratu tez ondotowalem kilkukrotny skok sprzedazy. Za szkolenie zaplacilem 1397 zloty,co zwrocilo mi sie po jakichs 5-ciu dniach od wprowadzenia pierwszych korekt w ofercie,wiec moge z cala odpowiedzialnoscia potwierdzic, ze to dziala.

  20. Faktycznie, po tym szkoleniu to trochę jak król Midas się czuję – czego się nie dotknę, to złoto, ha ha ha! Zabawne jest to że biznes internetowy (na Allegro) robię już chyba z 7 lat no ale ostatnie 2 lata to był spadek po równi pochyłej.

   Dlatego jak zobaczyłem ofertę szkolenia za ponad 1300 złotych to najpierw stuknąłem się w czoło i od razu zamknąłem informację (nie dość, że pieniędzy coraz mniej, to jeszcze miałbym wywalać tyle kasy…). No ale jakoś tydzień czy dwa później gdzieś usłyszałem „Dutko” i skojarzyłem pana Maćka, choć wtedy jeszcze przez mgłe. Sprawdziłem raz jeszcze tą ofertę i uznałem że – a, raz kozie…:):) najwyżej stracę czas i pieniądz.

   No i ja byłem na szkoleniu w Maju, a niedługo później moja księgowa… wkurzyła się i podniosła mi opłaty o 150 zł bo tak z miesiąca na miesiąc mi przybywało faktur i raportów z kasy fiskalnej:)

   Dziś październik a jak porównuję sprzedaż z październikiem 2012, to teraz, sprzedaż mam na poziomie – na oko – ponad 15 x większą:):) (serio! za październik 2012 sprzedałem trochę ponad 100 sztuk ubrań, co przy niskiej marży kazało myśleć w ogóle o zamknięciu konta na Allu. a wrzesień 2013 to sprzedaż… prawie 1500 sztuk i aż chce się żyć:):):)

   • Dziękuję Panie Pawle, i mnie chce się żyć jeszcze bardziej, czytając o takich sukcesach moich Dzielnych Podopiecznych:)

   • Panie Pawle Gratulacje! A czy można prosić o Pana login na Allegro ? 🙂

    • Dziękuję. Pani Patrycjo, a Pani też z „odzieżówki”?? bo jak tak, to oczywiście że nie dam loginu – teraz brakuje mi tylko, by miła konkurencja zobaczyła jak się robi ofertę która sprzedaje jak szalona:):) proszę się nie gniewać ale ja za tą wiedzę jednak trochę zapłaciłem i nie chciałbym oddawać tego knowhow publicznie;)
     p.

  21. Alicja says:

   Witam

   Panie Macieju :)) prosba :)) proszę zapisać sobie mój adres mailowy i poinformować jak będzie organizowane najblizsze szkolenie. Jestem szczerze zainteresowana.

   Pozdrawiam
   Alicja Lewandowska

  22. Bardzo ciekawa propozycja. Niestety początkujący biznesmeni często myślą, że prowadzenie sklepu internetowego jest proste – otwieramy, wystawiamy przedmioty, trochę reklamujemy na początku nowa markę, a potem samo się kręci. W praktyce nie jest tak różowo, dlatego niezwykle potrzebne są takie szkolenia. Kiedy następne?

   • Prawda: różowo nie jest, ale… do różowości tylko jeden krok:) Prowadzenie efektywnej e-sprzedaży jest – wbrew pozorom i mimo olbrzymiej konkurencji – bardzo łatwe. Dlaczego? Ano dlatego, że ponad 80% polskich e-sprzedawców nadal popełnia elementarne błędy i nie stosuje najprostszych trików i metod, z których każda może zwiększyć obroty od kilku do kilkuset procent(!).

    I myli się ten, kto uzna, że to zła wiadomość:) Przeciwnie – moje badania i audyty pokazują, że właśnie z powodu niestosowania najprostszych, a niezwykle skutecznych metod przez większość e-sprzedawców, konkurencja jest tak naprawdę wyłącznie pozorna, bo sprowadza się do … walki ceną. A walka ceną, jak wie każdy rozsądny sprzedawca, ale i klient, jest nie tylko metodą najbardziej prymitywną, ale i najmniej atrakcyjną dla klienta.

    Kiedy kolejne szkolenie? Już 8 czerwca w Rzeszowie! Tym razem organizowane we wsparciu Fundacji „Biznes na Luzie” i dlatego z dofinansowaniem aż 80% dla Uczestników – zapraszam, zapisy potrwają jeszcze tylko kilka dni.

  23. staram sie znalesc szybko NOA tej strony, dlaczego nie mogę?

  24. Przemek, Poznań says:

   Panie Leszku, ja też nie byłem przekonany, kiedy dostałem zaproszenie na szkol. od Allegro rok temu (szkoda mi było bardziej czasu niż kasy, bo byłem już na kilku szkoleniach prowadzonych przez tzw. „praktyków” i niewiele mi dały).

   Ale to szkolenie na którym poznałem Macieja, to był totalny przełom – dowiedziałem się, jak fatalne błędy popełniałem robiąc tytuły ofert. Jak źle opisywałem przedmioty. Zrozumiałem też, ile kasy straciłem przez lata walcząc ceną (po szkoleniu Maciek przewrotnie doradził mi już w kuluarach, żebym… podniósł cenę do pewnego poziomu – i szok! okazało się, że już po dniu sprzedaż wzrosła o jakieś 12%!!). A później było tylko lepiej. Bo wreszcie zacząłem stosować prawidłowo cros-selling, a nawet dowiedziałem się, jak zmniejszyć koszty wystawiania na Allegro (już to mi dało ok. 200 zł oszczędności miesięcznie). I tak dalej:)

   Żałuję tylko, że wtetdy te zajęcia trwały ledwie 2 godziny, bo to było za krótko. Dlatego na to szkolenie zapisałem się nawet nie patrząc na cenę – na dobrą sprawę już za tamte rady, które dostałem rok temu, dziś zapłaciłbym 5 tysów:):) Więc już nie mogę się doczekać kolejnego szkolenia, bo wiem, że znów pozwoli mi ono wydrzeć kawał rynku konkurencji, jupii!!:):)

   • Witaj Przemku, cieszę się, że spotkamy się znowu, tylko nie zdradzaj w komentarzach, proszę, zbyt wielu szczegółów strategicznych:) A z ciekawości – czy robiłeś przez ten rok jakieś statystyki zmian w sprzedaży po szkoleniu? I czy w ogóle wprowadziłeś jakieś większe zmiany w ofertach?

    • Przemek, Poznań says:

     No ja wprowadziłem gł. zmiany w tytułach, o których mówiłeś + w opisach, które do tej pory robiłem źle. Poza tym zwiększyłem ceny ale oczywiście cały czas obserwując konkurencję, a w kilku ofertach (na więcej nie miałem czasu…) dodałem zdjęcia zrobione wg twoich pomysłów. Acz nie wszytskie rady zastosowałem bo część z tych zasad już znałem i stosowałem wcześniej, więc wproawdziłem może z 4 czy 5.

     Ogólnie rok 2012 zamknąłem ze sprzedażą prawie 830% wyższą, niż 2011, hihi:) Zysk netto na czysto: jakieś 500% więcej (ale to na oko). Ogólnie, Maćku (tylko mam nadzieję, że mnie za to dodatkowo nie skasujesz:p), tylko dzięki Tobie miesiąc temu kupiłem sobie nowe mieszkanko:) I to po roku od szkolenia:):):)

  25. Bardzo chciałbym być na szkoleniu, niestety tym razem nie mogę z przyczyn prozaicznych (brak kasy), ale bedę polecał to szkolenie wszystkim. pozdrawiam.
   Andrzej

  26. Tomasz Jaworski says:

   A ja potwierdzam w 100% to, co powiedział p. Maciej – byłem na jednym z jego szkoleń i jest właśnie tak: sprzedawcy słuchają ze zdumieniem o rzeczach z pozoru banalnych, a jednak zaniedbywanych. Sam złapałem się na tym, że kilka technik, jakie odkładałem „na później”, bo wydawały mi się takie banalne, właśnie z powodu tego odkładania mi umknęły. Ale też stosowałem sposoby takie jak kros-selling, które u mnie nie działały, a p. Maciej pokazał błąd, jaki najczęściej się robi przy tej technice. I faktycznie: wróciłem do domu i jeszcze tego dnia zmieniłem tylko jedną rzecz, czyli poprawiłem właśnie okienko z kros-sellingiem wg wskazówek p. Macieja. Po tygodniu (!!) zliczyłem dokładnie i okazało się, że odsetek ludzi dokupujących produkty dodatkowe właśnie z kros-sellingu skoczył o 17%, a to była tylko jedna zmiana jaką wprowadziłem. Kolejne podniosły mi sprzedaż 4-krotnie w ciągu 3 tygodni, a później były dalsze wzrosty, w miarę jak wdrażałem kolejne punkty.
   Chętnie wybrałbym się na szkolenei w maju, ale mam cykl wyjazdów i nie dam rady. Stąd pytanie, czy będa też szkolenia w czerwcu?? Jeśli tak, proszę koniecznie o informację. Tomek

   • Panie Tomku, w czerwcu nie planujemy szkoleń „E-biznes do Kwadratu”, bo to już sezon przedwakacyjny i zamiast pracować, zachęcam do oderwania się od komputera i wyprawy na fajne wakacje. Ale zapisuję Pana adres i jeśli tylko będziemy organizować kolejne edycje (wstępnie październik/listopad), na pewno dam Panu znać.

  27. Michał says:

   szczerze… to wątpię w jakieś nadzwyczajne metody.

   • I słusznie, bo nie są to żadne tajne rady wykradzione z laboratoriów NASA, ale sprawdzone w polskich realiach, na skórze własnej oraz 8 tys. e-sprzedawców, praktyczne metody, techniki, narzędzia i… triki. Kiedy mówię o nich na szkoleniach, Uczestnikom często opadają szczęki i słyszę: „Kurde, przecież to nie może być aż tak proste!”. A zabawne (i dramatyczne zarazem) jest to, że większość z tych 33 rad, to sposoby, które są niezwykle łatwe do wdrożenia. I gdy już je przedstawiam, ludzie klepią się dłonią w czoło z odkrywczym: „No tak, przecież to takie oczywiste!”. Jedna uwaga: te sposoby są skuteczne i stosunkowo łatwe, ale wcale nie oczywiste, skoro ok. 83% e-sprzedawców z nich nie korzysta. No cóż, mawiają, że najciemniej pod…;)

  28. Cieszę się, że pomogłem, i gratuluję wyników. Acz te 300% w maju będziemy zamieniać na 3000, bo nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być lepiej:)

   Co do kosztu – to prawda, szkolenie nie jest i nie będzie tanie, ponieważ pewne rzeczy tanie być nie mogą. Oczywiście można kupić poloneza, który będzie stał w warsztacie, albo mercedesa, którym da się już się nieźle „pobujać”. Szkolenie „E-biznes do Kwadratu” jest właśnie takim mercedesem, który był budowany przez ponad 6 lat intensywnego gromadzenia doświadczeń i budowania własnego know-how, jakim niewielu trenerów e-biznesu może się pochwalić. Dlatego proszę być spokojnym – ROI będzie na poziomie „troszkę” bardziej niż satysfakcjonującym:)

  29. Byłem na szkoleniu Allegro dla Biznesu jakiś rok temu. Wtedy p. Maciej miał wprawdzie krótkie wystąpienie, bo tylko ok.2 godzin, ale rady, które przekazał, okazały się bezcenne i bardzo łatwe do wdrożenia. Krótko: w ciągu pierwszego miesiąca sprzedaż wzrosła o 300% a trzeba przynzać, że wcześniej i tak była niezła. Dlatego zapisuję się i na to szkolenie – wydatek tego tysiąca z kawalkiem trochę boli bo szkolenie nie należy do tanich ale ani przez chwile się nie waham, bo wiem że zyskam „troszkę” więcej niż zainwestuję:))
   Do zobaczenia w maju!

  30. Chyba żartujesz z tymi cenami i to w promocji…Uważam, że to portalowi aukcyjnemu powinno zależeć na większej sprzedaży i to Oni powinni pokryć większą część tego szkolenia,bo wtedy sprzedający więcej i osiągający większy zarobek, płacą większą prowizję i poprzez to nabijają kieszeń właścicielowi Allegro.W innym przypadku nie widzę chętnych na tego typu szkolenie.Ja osobiście nie widzę w tym żadnego interesu,czy inwestycji w siebie bo nigdy mi się nie zwróci taka inwestycja.Nikogo nie urażając to wątpię czy ktokolwiek się tutaj zapisze na to szkolenie.Pozdrawiam

   Panie Lesławie,
   Dziękuję za opinię. Jak napisałem przed chwilą w odpowiedzi na inny komentarz: tak – to szkolenie jest drogie. Podobnie jak lot klasą biznes w topowej linii lotniczej albo po prostu jak dobry, ostry i trwały nóż (notabene ostatnio kupiłem 3 noże za 200 zł, nie dlatego, że lubię rozrzutność, lecz po to, by mieć sprawne i niezawodne narzędzie).

   Dodam, że szkolenie „E-biznes do Kwadratu” jest objęte patronatem Allegro, ale w żadnym stopniu nie jest finansowane przez Serwis. Natomiast na pytanie, czy inwestycja w udział w Projekcie się zwróci, odpowiem wprost: Tak. Jeśli przyjdzie Pan na szkolenie i wprowadzi w życie choćby 1-2 z 33 technik, jakie zaprezentuję, ROI już będzie dodatni.

   Któryś z Uczestników wcześniejszych szkoleń, jakie prowadziłem, ich skuteczność skomentował dość obrazowo: „W 2 tygodnie po tym szkoleniu czuję się, jakby mój od dawna flaczejący biznes otrzymał dożylnie zastrzyk viagry”. Uczestnicy majowych szkoleń też otrzymają taki zastrzyk, a więc wzrosty będą murowane:)

   Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać wątpliwości i pozostaje mi zaprosić do udziału w zajęciach.
   Maciej Dutko

  Skomentuj wpis

  Subscribe to our newsletter

   

  Subscribe to our newsletter