• Akademia Internetu
 • Negocjuj skutecznie w każdej sytuacji!
 • Personal branding dla początkujących (i nie tylko)
 • Szkolenia
 • Maciej Dutko
 • Słownik Dutkonia
 • Kontakt
 • Reklama na AI
 • Sklep
 • Biblioteka E-Biznesu
 • ^

  „Biblia e-biznesu 2” – dziś premiera, a już bestseller!

   04.10.2016    ogólne

  Prawie 60 autorów, 120 rozdziałów tematycznych, blisko 800 stron i kilka tysięcy konkretnych porad – to druga edycja „Biblii e-biznesu” – największej i najważniejszej książki w branży. Książka już w przedsprzedaży okazała się bestsellerem!

  biblia-ebiznesu-2-3d

   

  biblia-2-wstep-dutko

  – to początek wstępu otwierającego „Biblię e-biznesu 2”. Zdradzam w nim radości i zmagania, jakie towarzyszyły pracom nad tym monstrualnym tomiskiem, ale przypominam też, z czego najbardziej jesteśmy dumni: ja, jako pomysłodawca całej tej zabawy, i kilkudziesięciu świetnych ludzi, bez których „Biblia e-biznesu” nadal byłaby tylko nieuchwytną złudą. Marzeniem, które udało się jednak zmaterializować i które pomogło już kilkudziesięciu tysiącom polskich e-przedsiębiorców.

  Pierwsze wydanie „Biblii e-biznesu” odniosło olbrzymi sukces:

  • nakład, którego sprzedaż kalkulowano na 2 lata, został wykupiony w ciągu pierwszych 12 dni; niezbędny okazał się szybki dodruk, ale i drugi nakład rozszedł się migiem – my zaś dostaliśmy zasłużony ochrzan od Czytelników, którzy wkurzali się nie mogąc dostać książki,
  • publikacja przez dwa lata miała status bestsellera, kilkukrotnie wskakując w tym czasie na pierwsze miejsce,
  • książka zdobyła pierwszą nagrodę „Economicus” w konkursie organizowanym przez „Gazetę Prawną” – kilkunastu wybitnych ekonomistów uznało ją za najlepszy poradnik ekonomiczny roku,
  • największym i najważniejszym honorem jest jednak ocena, jaką wystawiłeś nam Ty – Czytelnik „Biblii e-biznesu”: piątka z dużym plusem w 6-stopniowej skali:

  biblia-ocena

  Mamy nadzieję, że „Biblia e-biznesu 2” zapracuje sobie na pełną Szóstkę:).

  Co ciekawe, już na etapie przedsprzedaży i na tydzień przed oficjalną premierą (27 września), książka dotarła do 2. miejsca Listy Bestsellerów:

  biblia2-bestseller-nr-2-bc

   

  A czym różni się „Dwójka” od wydania pierwszego?

  – to pytanie pada bardzo często. Różnice są znaczne:

  • Aktualność – „Jedynka” ukazała się w 2013 r. Przez te trzy lata e-commerce zmienił się ogromnie: na znaczeniu straciły zakupy grupowe, Allegro wprowadziło słynną „trafność” i nowy standard formatowania zdjęć, w życie weszły nowe przepisy konsumenckie – a to tylko kropla w oceanie zmian, które uwzględnia nowa edycja „Biblii”.
  • Kompleksowość i zawartość – o ile już pierwsze wydanie starało się poruszyć wszystkie najważniejsze aspekty prowadzenia e-biznesu w 80 podrozdziałach tematycznych, o tyle w wydaniu drugim jest ich blisko 120, czyli o 50% więcej.
  • Dwukrotnie więcej autorów – przy wydaniu pierwszym pracowało 25 specjalistów; w projekcie „Biblia e-biznesu 2” udział brało ponad dwukrotnie więcej ekspertów w swoich dziedzinach, co gwarantuje nie tylko olbrzymie bogactwo treści, ale też różnorodność formy. Oprócz felietonu Jasona Hunta o blogu jako samodzielnym modelu biznesowym znajdziesz syntetyczne rozdziały Rafała Brzoski o Paczkomatach czy Pawła Sali o FreshMailu. Michał Sadowski Mikołaj Winkiel, którzy w praktyczny sposób uświadamiają, dlaczego już dziś powinieneś monitorować internet, sąsiadują z Jackiem Kotarbińskim, który z eseistyczną lekkością dokonuje syntezy obecnych i prognozuje rozwój nowych rynków w e-biznesie. Znajdziesz tu teksty z laserową precyzją koncentrujące się na konkretnych narzędziach czy problemach (jak rozdział Artura Kurasińskiego o zastosowaniu YouTube’a w e-biznesie, czy mój tekst obnażający sekrety „trafności” Allegro); ale w „Biblii 2” nie brakuje także tekstów przekrojowych, jak choćby szerokie spojrzenie Marka Jankowskiego na błędy popełniane głównie przez średnich e-sprzedawców.

  Masz więc gwarancję pasjonującej lektury!

  fb_pot_biebiz

   

  No właśnie: ale kim właściwie są autorzy „Biblii e-biznesu 2”?

  Kilku z nich właśnie wymieniłem. Ale wszyscy – co najważniejsze – są praktykami, których łączne doświadczenie w e-biznesie wynosi ponad 1000 lat, i których zwerbowanie do stworzenia tej książki stanowiło – a niech tam, powiem to wprost! – najtrudniejszą część projektu. Prezesi spółek (także giełdowych), wybitni marketerzy, popularni blogerzy, charyzmatyczni influencerzy, menedżerowie działów e-commerce i marketingu w największych polskich biznesach i e-biznesach (z Allegro, InPostem, Furgonetką, Brand24 czy Freshmailem włącznie).

  Poznajesz tych Państwa?:

  biblia-e-biznesu-2-autorzy

  Michał Bąk

  Daniel Bossy

  Wojciech Bryzek

  Rafał Brzoska

  Mateusz Chłodnicki

  Piotr Chmielewski

  Marcin Cichoń

  Konrad Cioczek

  Marcin Cisek

  Jakub Cyran

  Monika Czaplicka

  Dawid Dudek

  Jacek Dudzic

  Maciej Dutko

  Piotr Dywański

  Marcin Godlewski

  Dominik Homa

  Jason Hunt

  Marek Jankowski

  Jakub Jasiński

  Katarzyna Jeznach

  Jacek Kotarbiński

  Paweł Królak

  Paweł Krzyworączka

  Artur Kurasiński

  Maciej Lewiński

  Marcin Łukiańczyk

  Artur Maciorowski

  Monika Mikowska

  Piotr Motyl

  Rafał Namieciński

  Robert Okulski

  Piotr Oracz

  Katarzyna Pełeszuk

  Marcin Pieleszek

  Adam Pioch

  Marcin Piwowarczyk

  Michał Połetek

  Dariusz Puzyrkiewicz

  Krzysztof Rdzeń

  Katarzyna Ryfka-Cygan

  Rafał Sadłowski

  Michał Sadowski

  Paweł Sala

  Grzegorz Schwarz

  Marcin Skowroński

  Mirosław Smużniak

  Jakub Sobczak

  Michał Spławski

  Dawid Starzykiewicz

  Barbara Stawarz

  Jakub Szajdziński

  Piotr Szulczewski

  Piotr Szymczak

  Mariusz Wesołowski

  Mikołaj Winkiel

  Izabela Wisłocka

  Marcin Wsół

  Karol Zieliński

  Książkę zamówisz na www.bibliaebiznesu.pl lub – jeśli wolisz z moim autografem albo dedykacją – na www.republikawiedzy.pl.

  Zapraszam też na naszego FejsBoga: www.facebook.com/bibliaebiznesu – możesz tu wywołać do tablicy poszczególnych autorów, a wkrótce znajdziesz w tym miejscu całą masę bonusów, które właśnie szykujemy dla Czytelników „Biblii e-biznesu”.

  Zapraszam serdecznie

  Podpis-orange-mini

   

  2 komentarze do “„Biblia e-biznesu 2” – dziś premiera, a już bestseller!”

  1. […] moje książki (od „Efektu tygrysa”, przez „Targuj się!”, po „Biblię e-biznesu”) i przyjdźcie na moje szkolenie („E-biznes do […]

  2. […] nawet ciekawe zdjęcie wszystkich autorów na stronie Macieja Dutko. Zapamiętajcie dobrze ich twarze , bo są to osoby, które kreują i rozwijają nasz polski […]

  Skomentuj wpis

  Subscribe to our newsletter

   

  Subscribe to our newsletter