• Akademia Internetu
 • Negocjuj skutecznie w każdej sytuacji!
 • Personal branding dla początkujących (i nie tylko)
 • Szkolenia
 • Maciej Dutko
 • Słownik Dutkonia
 • Kontakt
 • Reklama na AI
 • Sklep
 • Biblioteka E-Biznesu
 • ^

  Videopoint.pl – nowy serwis Grupy Helion. Wywiad

  W połowie czerwca Grupa Wydawnicza Helion uruchomiła serwis Videopoint.pl. Czym jest nowe miejsce na mapie polskiego internetu, co oferuje internautom i jakie są plany jego rozwoju – zapytałem Grzegorza Schwarza (dyrektor marketingu) oraz Radosława Tosta (on-line marketing manager) z Grupy Helion. 

   

  ebookpoint-logo-akademiainternetu

   

  Maciej Dutko, AkademiaInternetu.pl: Helion, Onepress, Sensus, Septem, Editio, Dla Bystrzaków, Bezdroża, Michelin, Ebookpoint, Złote Myśli – wielu czytelników nie zdaje sobie sprawy, że to wszystko projekty Grupy Helion. Teraz do rodziny dołącza jeszcze Videopoint. Panowie, czy możecie w kilku słowach przybliżyć, czym jest ten serwis i jaka jest jego unikalność?

  Grzegorz Schwarz, Helion.pl: Videopoint.pl to kolejny etap i uzupełnienie oferty edukacyjnej Grupy Helion. Oprócz książek i e-booków, przyszedł czas na dystrybucję kursów wideo, które ułatwią zdobywanie wiedzy z konkretnej dziedziny.

  A jakie to dziedziny? Standardowe dla Helionu, czyli informatyka i biznes, czy może też coś z coraz popularniejszego rozwoju osobistego?

  Grzegorz Schwarz: Obecna propozycja serwisu to głównie szkolenia dotyczące programów komputerowych, grafiki i języków programowania. Niedawno dodaliśmy również kategorię „Rozwój osobisty”, w której – póki co – znajdują się kursy dotyczące NLP i jogi, ale to jedynie punkt wyjścia. W przyszłości Videopoint.pl stanie się platformą skupiającą wokół siebie ludzi pragnących rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności z różnych dziedzin.

   

  Czy to znaczy, że Videopoint stanie się konkurencją dla tradycyjnych szkoleń stacjonarnych i coraz popularniejszych webinarów?

  Grzegorz Schwarz: Zamysłem, jaki towarzyszył nam podczas tworzenia Videopoint, było uzupełnienie oferty edukacyjnej. To odpowiedź na oczekiwania internautów, którzy szukają szybkich i skutecznych sposobów zdobycia nowych kwalifikacji. Przy tym nie chcą być ograniczani terminami i koniecznością dojazdu na szkolenia stacjonarne. Takie kursy pozwalają dostosować naukę do indywidualnych potrzeb konkretnego ucznia, a dzięki połączeniu komentarza eksperta z obrazem na ekranie komputera, nawet skomplikowane zagadnienia tłumaczone są w prosty i zrozumiały sposób.

   

  No dobrze, ale tutoriale wideo to nic nowego – są ich w sieci miliony, i to na niemal każdy temat. Bardzo wiele z nich jest darmowych. Czy będą chętni, aby płacić za tego rodzaju treści?

  Grzegorz Schwarz: Kursy wideo, choć często kojarzone z tutorialami dla programistów i ludzi zawodowo związanych z branżą komputerową, mogą uczyć wiele więcej. W Videopoint.pl są tylko punktem wyjściowym.

  Dlatego do każdego szkolenia dostępnego w serwisie, klienci dostaną odpowiadającego mu tematycznie, pełnowartościowego e-booka. Taki pakiet składający się z kursu wideo i książki pozwoli nie tylko zdobyć nowe umiejętności lub udoskonalić wcześniej zdobytą wiedzę, ale może okazać się świetnym kompendium wiedzy ułatwiającym przygotowanie do egzaminów czy rozmów kwalifikacyjnych.

  infografika-videopoint 

   

  W ramach Grupy Helion działa też Ebookpoint.pl – jeden z największych serwisów z e-bookami w polskim internecie. Kilka lat temu rozpoczęliście rewolucję w udostępnianiu treści elektronicznych: zrezygnowaliście z zabezpieczeń przed kopiowaniem (DRM-y), ale też wprowadziliście zasadę udostępniania e-booków w trzech formatach (PDF, ePub i mobi), który bardzo szybko stał się obowiązującym standardem. Czy Videopoint będzie rewolucją na podobną skalę?

  Radosław Tosta, Ebookpoint.pl: Wiemy, w którym kierunku idzie rynek i czego chcą czytelnicy. Dlatego stworzyliśmy Ebookpoint – i nie pomyliliśmy się: dość powiedzieć, że dziś 60% nakładu sprzedawanego w naszych księgarniach internetowych (helion.pl, onepress.pl, sensus.pl, ebookpoint.pl, bezdroza.pl) to książki cyfrowe.

  Teraz idziemy dalej: proponujemy polskim inżynierom i informatykom Videopoint.pl – serwis z informatycznymi kursami wideo. Jest to nasza odpowiedź na zmieniające się preferencje klientów i coraz bardziej popularny, globalny trend w edukacji – naukę przez internet, bazującą na przekazie wideo w sieci.

   

  A co z autorami? Czy osoby, które są zainteresowane tworzeniem wartościowych treści wideo i ich dystrybucją, mogą liczyć na współpracę z Videopointem, czy też macie swoją hermetyczną grupę autorów?

  Grzegorz Schwarz: Videopoint jest otwarty dla wszystkich ekspertów, którzy chcą przygotować i sprzedawać swój profesjonalny kurs. Jeśli jesteś ekspertem i potrafisz prostym językiem tłumaczyć nawet skomplikowane kwestie, napisz do nas na videopoint@videopoint.pl.

   

  Grzegorz, Radek, życzę zatem powtórzenia sukcesu Ebookpointa! Korzystając z okazji – może jakaś miła promocja dla Czytelników Akademii Internetu, którzy zechcą skorzystać z oferty nowego serwisu?

  Radosław Tosta: Maciej, Ty – jako specjalista od negocjacji – wiesz jak zadbać o swoich czytelników [śmiech]. Dlatego z przyjemnością przekazuję unikalny kod, który do 16 sierpnia umożliwi zakup wszystkich kursów wideo z 30% rabatem. Gorąco zachęcam do testowania, korzystania, a przede wszystkim do nauki razem z Videopoint.pl

   

  Aby skorzystać z kodu, kliknij:

  ebookpoint-logo-akademiainternetu

  i podaj kod:

  508CAF-79A6AD
  (ważny do 16.08.2015)

   

  grzegorz-schwarz-helion-akademia-internetu Grzegorz Schwarz – dyrektor marketingu Grupy Wydawniczej Helion SA od 2000 r.

   

   

   

   

  radoslaw-tosta-ebookpoint-akademia-internetu

  Radosław Tosta – online marketing manager Grupy Helion SA od 2010 r.

  Skomentuj wpis

  Subscribe to our newsletter

   

  Subscribe to our newsletter